İçeriğe geç
ana sayfa » Ünlü Sanatçılar Listesi Biyografileri ve Eserleri

Ünlü Sanatçılar Listesi Biyografileri ve Eserleri

Soyadı esasına göre düzenlediğimiz Ünlü Sanatçılar Listesinde öncelikle ünlü ressamlar olmak üzere fotoğraf ve heykel alanında dünyaca ünlü sanatçıların listelerini derledik. Derlediğimiz sanatçılar yaklaşık 15. yüzyıldan günümüze uzanan bir dönemi kapsamaktadır. Sanatçıların biyografilerinin yanı sıra eserlerinden örnekler verilmektedir. Bu eser örnekleri, mümkün olduğunca eserlerinin orijinalleri kalitesinde görseller seçilerek hazırlanmıştır.

Peki Bu listeyi nasıl kullanacağım?

Öncelikle ilgili harfe tıklayarak soyadı bu harf ile başlayan sanatçıların listesine ulaşabilirsiniz. Bu listelerde yine alfabetik sıra ile düzenlenmiş sanatçıların özgeçmişleri ve eserlerinden örnekler bulunan kategori sayfaları bulunmaktadır.

Kolay kullanımınız için tıkladığınızda ilgili linkler hep yeni sekmede açılacak böylece incelemenizi karşılaştırmalı olarak başlangıç sayfanızı yitirmeden yapabileceksiniz. Başlıkların kenarlarındaki sayılar o kategoride kaç adet sanatçı ile ilgili bilgi ve görsel bulunduğunu göstermektedir. Şu an itibari ile ünlü sanatçılar bölümünde ilgili sanatçılara ait toplam 10.000 adetin üzerinde tablo ve döküman sunulmuştur. Ayrıca, ilgilendiğiniz tabloların yüksek kalitede kanvas tablo reprodüksiyonlarını talep edebilir bu konudaki uzmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

Tadını çıkarmanız ve keyif almanız dileğiyle.

Ünlü Sanatçılar Alfabetik Soyadı İndexi