İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Almanya Müzeleri » Gemaldegalerie Alte Meister Kassel

Gemaldegalerie Alte Meister Kassel

  Gemaldegalerie Alte Meister Kassel

  Gemaldegalerie Alte Meister Kassel Museumslandschaft Hessen Kassel’e ait bir koleksiyondur ve Hercules anıtının altında yer alan Bergpark’a entegre edilmiş Schloss Wilhelmshöhe’de bulunur. Koleksiyonun odak noktaları, 17. yüzyılın Flaman ve Hollanda resimleridir ve Hessen-Kassel’den Landgrave Wilhelm VIII’in (1751-1760) koleksiyon tutkusuna dayanmaktadır.

  Rembrandt, Frans Hals, Rubens, Anthonis ve Floris van Dyck ve Jacob Jordaens gibi Hollandalı ve Flaman Barok temsilcileri ana odalara toplanmıştır. Rembrandt Salonu, Jacobsen ve Saskia gibi Hollandalı ressamın şaheserlerini sergiler ve Rembrandt’ın resimlerinin sayısı ve kalitesi bakımından Almanya’da eşsizdir.

  Ayrıca, Titian, Murillo ve Vouets’in başlıca eserleri de dahil olmak üzere İtalyan, İspanyol ve Fransız sanatçıların eserleri de sunulmaktadır. Titian’ın generali portresi, Giampietrino Leda ve çocukları ile Sick King’in oğlu Antonio Bellucci burada sergilenmektedir.

  Koleksiyonun oldukça küçük bir kısmı Eski Alman ve Eski Hollanda resmidir, ancak Dürer’in Elsbeth Tucher, Hans Baldungs Hercules ve Antaeus’un portresi ve Jan Gossaert ve Maarten van Heemskerck’ın eserleri de yine bu bölümdedir.

  Koleksiyon, 1748 ile 1756 arasında Landgrave William VIII’in diplomatlar ve sanat ajansları tarafından Hollanda, Paris, Brüksel, Anvers, Venedik ve Almanya’da yaklaşık 800 resim satın almasıyla başlamıştır. 1749 – 51 Auehang ve Frankfurter Straße arasındaki Landgrave sarayının arkasındaki koleksiyon için ayrı bir galeri binası inşa edildi. Resimler 1877’de Schöne Aussicht’teki Neue Galerie’nin yeni inşa edilen binasına taşındı ve burada İkinci Dünya Savaşı’nın başlamasına kadar kaldılar. 1974’ten beri Gemäldegalerie Alte Meister, Schloss Wilhelmshöhe’de yer almaktadır.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Adres:

  Schloss Wilhelmshöhe

  Schlosspark 1

  34131 Kassel

  Detaylı bilgi:

  Resmi websitesi


  Gemaldegalerie Alte Meister Kassel Krokisi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin