İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Amerika Müzeleri » Acquavella Galleries New York

Acquavella Galleries New York

  Acquavella Galleries New York

  Acquavella Galleries

  Acquavella Galleries, New York, Manhattan’ın Upper East Side semtinde Madison ve Fifth Avenues arasında 18 East 79th Street’te bulunmaktadır.

  Galeri, 1919’da Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen ve İtalyan resimleri üzerine özel bir ticarete başlayan Napoli doğumlu Nicholas Acquavella tarafından 1921’de 598 Madison Avenue’de kuruldu. Galeri o zamandan beri Acquavella ailesi tarafından işletilmektedir. Başlangıçta İtalyan Rönesansının eserlerinde uzmanlaşmıştır. Galeri, önde gelen birçok Amerikan müzesini ve koleksiyoncusunu İtalyan Rönesansı ve Barok resmiyle ve daha sonra 19. ve 20. yüzyıl Avrupalı ustalarıyla tanıştırmıştır.

  1960 yılında William Acquavella’nın girişimiyle galerinin odağı, Empresyonizm, Post-Empresyonizm, Sürrealizm ve Kübizm ustaları da dahil olmak üzere 19. ve 20. yüzyılın önemli eserlerine doğru genişledi. William Acquavella’nın ilk önemli hamlesi 1965’te Fransız ressam Pierre Bonnard’ın malikanesinden 22 tablo satın almak oldu.

  Uluslararası müşterileri arasında Henry Ford II, Paul Mellon ve Walter H. Annenberg gibi en iyi müzeler ve koleksiyoncular vardı. Acquavella daha sonra Armand Hammer ile birlikte Edward G. Robinson’ın koleksiyonunu satın aldı. 1967’den beri galeri, 18 East 79th’de beş katlı zarif bir Fransız neo-klasik şehir evini işgal ediyor. Bugün, Pop Art ve Soyut Dışavurumculuk dahil olmak üzere bir dizi 20. yüzyıl sanatı örneklerini de barındırmaktadır.

  Galeri 1990’da, Sotheby’s’in bir yan kuruluşu olan Acquavella Modern Art’ı oluşturmak için Sotheby’s müzayede evi ile bir araya geldi. Şirket, Manhattan’daki Pierre Matisse Gallery’nin, Miró, Jean Dubuffet, Alberto Giacometti ve Marc Chagall gibi sanatçıların yaklaşık 2.300 eserini içeren koleksiyon için 143 milyon dolar ödedi ve eserleri hem açık artırmada hem de özel olarak satmaya başladı.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  GALERİNİN RESMİ WEB SİTESİ

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin