İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Amerika Müzeleri » Cincinnati Art Museum hakkında bilgi ve eserler

Cincinnati Art Museum hakkında bilgi ve eserler

  Cincinnati Art Museum

  Cincinnati Art Museum kuruluşunu on dokuzuncu yüzyılda, kamu sanat müzeleri hala çok yeni bir fenomen iken Philadelphia ‘da düzenlenen 1876 Centennial sergisinin başarısına borçludur. Bu serginin ardından Kadın Sanat Müzesi Derneği bölgeye bir müze yapmayı hedefler. Bu hedef için coşku giderek büyür ve 1881 yılında Cincinnati Müzesi Derneği kurulur. Sadece beş yıl sonra, 1886 Mayıs ayında, eden Park’ta daimi bir Sanat Müzesi Binası inşaatı tamamlanır ve dünya çapında “Batı’nın Sanat Sarayı” olarak lanse edilir.

  Müze Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski sanat müzelerinden biridir. 1881 yılında kurulan müze, Alleghenies yakasında inşa edilmiştir. 67.000 civarında eser insanlık tarihinin 6.000 yıllık sürecini kapsamaktadır. Müze kurucuları, Burnet Woods’daki Eden Park ya da Cincinnati Downtown’daki Washington Park’ta müze için yer araştırıldı. Müzenin öncülerinden Charles West’in girişimiyle, Eden Park’ta kurulmasına karar verildi. Müze mimar James W. McLaughin tarafından tasarlanan Romanesk tarzda bina 1886 yılında açıldı.

  Cincinnati Sanat Müzesi başından itibaren toplumun desteğini almıştır. Başta Melville E. Ingalls olmak üzere tanınmış zenginler cömert bağışlar yapmış ve koleksiyon giderek büyümüştür.

  1907’de Schmidlapp kanadı açılır ve bir dizi yeni proje hazırlanır. 1930’larda Emery, Hanna ve Fransız kanatları eklenir ve müzenin mevcut dikdörtgen şekli oluşur.

  Eski Sanat Akademisi binası restorasyonu 2013 Ocak’ta tamamlanır ve müzenin Longworth kanadı olarak açılır. LEED sertifikalı bina personel ofisleri, yeni Mary R. Schiff Kütüphanesi, Cincinnati şehir merkezine bakan çatı Kütüphanesi ile 6000 yıllık sanat ve sanat tarihini kapsayan 100.000 üründen oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir. Mary R. Schiff Kütüphanesi küçük kurumsal toplantılar için kiralanabilmekte ve iki konferans salonu ile şehrin nefes kesen manzarası eşliğinde ana okuma odası sunmaktadır.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Adres:

  953 Eden Park Dr, Cincinnati, OH 45202, Birleşik Devletler

  Telefon: +1 513-721-2787

  Ziyaret saatleri:

  Salı – Pazar 11:00–17:00, Pazartesi kapalı


  Ayrıntılı bilgi;

  Müzenin Resmi Websitesi


  Cincinnati Art Museum Kroki


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin