İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Amerika Müzeleri » Clark Art Institute Williamstown

Clark Art Institute Williamstown

  Clark Art Institute Williamstown

  Clark Art Institute, Williamstown, Massachusetts’de bulunan bir sanat müzesi ve araştırma kurumudur. Koleksiyonunda, on dördüncü yüzyıldan yirminci yüzyılın başlarına kadar Avrupa ve Amerikan sanatından resim, heykel, baskı, çizim ve fotoğraf örnekleri yer almaktadır. 

  Müze, Massachusetts Çağdaş Sanat Müzesi ve Williams College Sanat Müzesi ile birlikte Berkshires’de bir üçlü oluşturmaktadırlar. Enstitü ayrıca araştırma ve yüksek öğrenim için bir merkez olarak hizmet vermektedir.

  Burs Programı ve Williams College’in Sanat Tarihi Lisansüstü Programını içeren çeşitli araştırma ve akademik programlara ev sahipliği yapmaktadır.

  Clark’ın Araştırma ve Akademik Programı, türünün en iyilerinden biri olarak kabul edilmekte ve yerleşik sanat tarihçilerine prestijli burslar verip 230.000’den fazla eserin bulunduğu kitaplığa sahiptir. Yılda 200.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

  Clark Art Institute, kurucusu Sterling Clark’ın 1908 Çin seferi, 1910’da Paris’teki koleksiyonerliği ile zengin ve renkli bir tarihe sahiptir. Pierre-Auguste Renoir, Edgar Degas, Édouard Manet, Claude Monet, Berthe gibi sanatçıların en çok da Fransız empresyonist ustaların eserlerinin bir araya geldiği dünyaca ünlü bir Amerikan ve Avrupa sanatı koleksiyonudur.

  1955 yılında kuruluşundan bu yana, Clark Art Institute, satın almalar, hediyeler ve talepler yoluyla koleksiyonunu büyütmeye devam etmiştir. 2007 yılında Manton Vakfı, kurucuları Sir Edwin ve Lady Manton’ın koleksiyonunu müzeye bağışladı. Bu koleksiyon Turner, Thomas Gainsborough ve John Constable gibi önemli İngiliz sanatçıların 200’den fazla eserini içermektedir.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Adres:

  225 South Street, Williamstown, MA 01267 USA

  Telephone: 413-458-2303

  Müzenin Resmi Websitesi

  Müzenin Krokisi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin