ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » David Owsley Museum of Art Ball State University

David Owsley Museum of Art Ball State University

David Owsley Museum of Art

David Owsley Museum of Art

Müze, David Owsley Museum of Art adını 6 Ekim 2011’de almıştır. Daha önce Ball State Museum of Art olarak anılmaktaydı. David Owsley müzeye 2,300 adet sanat eseri bağışlanmıştır. Güzel Sanatlar Binası içindeki bölümlerin Ball State kampüsündeki diğer alanlara taşınmaları nedeniyle, müze 2012 yılının başında başlayıp 2013’te biten inşaatla galerilerini genişleterek yeni şeklini aldı.

Müzede yaklaşık 11.000 eser bulunmaktadır (çoğunlukla tablolar, fotoğraflar, baskılar ve heykeller). Ansiklopedik, dünya sanat koleksiyonuna sahip sadece dört Indiana müzesinden biridir.

1892 yılında, bir grup kadın şehrin sanata olan ilgisini arttırmayı umarak Sanat Öğrenci Birliği’ni kurdu. Sanat Öğrenci Birliği birçok başarılı sanat sergileri düzenledi ve sonra 1905 yılında Muncie Sanat Derneği’ni kurdu. Dernek, yıllık sanat sergilerine ev sahipliği yapmak ve her yıl kalıcı bir koleksiyon oluşturmak için sanat eseri satın almak hedefi oluşturdu. Muncie Sanat Derneği’nin kalıcı koleksiyonu, Ball Brothers tarafından şehirdeki okullarda muhafaza edildi.

Sanat derneğinin sahip olduğu eserler daha sonra Indiana Eyalet Okulu’na taşındı. 1931’e kadar, eserlerin kalıcı olarak barındıracak bir bina yapılamadı. 1936’da açılan ihaleyle Mimar George F. Schreiber, Collegiate Gotik tarzı müze binasını inşa etti.

Francis F. Brown galerinin ilk yöneticisidir. Ardından 1949 – 1972 yılları arasında Alice Nichols yöneticilik yaptı. William Story Nichols ise 1972 – 1983 yılları arasında müzenin yöneticiliğini üstlendi. Ondan sonra Alain Joyaux ve Peter Blume sırasıyla görev aldı.


MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


Adres:

Ball State University, Fine Arts Building, 2021 W Riverside Ave, Muncie, IN 47306, Birleşik Devletler

Telefon: +1 765-285-5242

Ziyaret saatleri:

Salı – Pazar 09:00-16:30, Pazartesi kapalı


Ayrıntılı bilgi;

Müzenin Resmi Web Sitesi


David Owsley Museum of Art Kroki