İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Amerika Müzeleri » Evansville Museum of Arts hakkında bilgi ve eserler

Evansville Museum of Arts hakkında bilgi ve eserler

  Evansville Museum of Arts

  Evansville Museum of Arts, Ohio nehir kıyısında bulunan genel alan müzesidir. 1904 yılında kurulan ve Southern Indiana’nın en köklü ve önemli kültür kurumlarından biridir. Sanat, tarih, antropoloji ve bilim alanlarında kapsamlı koleksiyonlara sahiptir. Güzel sanatlar, dekoratif sanatlar, tarihi dokümanlar ve fotoğraflar ve antropolojik ve doğal tarih ürünleri içeren 30.000’den fazla nesneden oluşan kalıcı bir koleksiyona sahiptir. Müze, Amerikan Müzeler Birliği tarafından akredite edilmiştir.

  Müze, 1874 yılında Bayanlar Edebiyatı Kulübü kurulduğunda başladı. Kulüp üyeleri sanat, tarih ve edebiyat okumaya ve Evansville’de sanat çalışmalarını teşvik etmeye çalıştılar. Başlangıçta Willard Kütüphanesi’nde yer alan bir sergi açtılar. Serginin başarısından sonra daha çok sergi ve eser elde edince bir müze binasına ihtiyaç duydular.

  Müze için seçilen ilk bina, Sunset Park’taki Cherry Caddesi’nin eteğinde tarihi Barnes-Armstrong Konağı idi. Bununla birlikte, 1910’da, konutun güvenlik nedeniyle boşaltılması için tartışmalı bir karar alındı ve Müzenin eserleri geçici olarak Eski Mahkeme Binasına yerleştirildi. Bu sırada bir çok eser kaybolmuş ya da tahrip olmuş olmasına rağmen, Müze 1928’de eski YWCA binasında yeniden açılmıştır.

  1938’de müzeyi yeni bir binaya taşımak için çaba harcandı. Müze müdürü Siegfried R. Weng’in gayretiyle 1950’li yıllarda yeni bir yapıya kavuşuldu. Müze bugün kapsamlı bir genişleme ve tadilata uğramasına ve 2014’te yeniden açılmasına rağmen halen o dönemdeki binalarda bulunmaktadır.

  Daimi sergi galerileri sanat, tarih, antropoloji ve deneysel bilim alanlarını içermektedir. 16. yy ‘dan günümüze ait sanat eserleri müzenin daimi galerilerinde sergilenmektedir. Ziyaretçiler, süslü bir şekilde dekore edilmiş evleri ve mağazaları görmek için 19. yy Amerikan Rivertown sokaklarında yürüyüş yapabilme imkanına sahip olabilmektedirler.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Adres:

  411 SE Riverside Dr, Evansville, IN 47713, Birleşik Devletler

  Telefon: +1 812-425-2406

  Ziyaret saatleri:

  Salı – Pazar 11:00-17:00, Pazartesi kapalı


  Ayrıntılı bilgi;

  Müzenin Resmi Websitesi


  Evansville Museum of Arts Kroki


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin