İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Lady Lever Art Gallery

Lady Lever Art Gallery

  Lady Lever Art Gallery

  Lady Lever Art Gallery

  Galeri, Liverpool Ulusal Müzeleri’nin bir parçasıdır ve William Hesketh Lever’in kişisel sanat koleksiyonunu içermektedir. Galeri, Millais, Rossetti ve Burne-Jones’un Ön Rafaelizm resimleriyle ünlüdür ayrıca Leighton, Turner, Constable, Gainsborough ve Reynolds’un eserleri bulunmaktadır.

  Lever, 19. yüzyılın sonlarında, servetini oluşturmaya yardımcı olan popüler Sunlight Soap markası için reklamcılıkta kullanmak için sanat eserleri toplamaya başladı. Firması büyüdükçe koleksiyonu da genişlemeye başladı.

  Çoğunlukla İngiliz sanatını topladı, ancak on sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda İngiliz sanatçıları etkileyen stilleri göstermek için Çin sanatı, Roma heykeli ve Yunan vazolarını da koleksiyona ekledi.

  2015’te müzenin bir kısmı, seramik koleksiyonlarının az bir kısmı sergilenmeye devam etmek kaydıyla, tadilat işleri için kapatıldı. Gezici bir sergi Japonya ve diğer yerlerdeki müzeleri ziyaret etti. Yenilenen South End galerileri, 2016 yılında 2,8 milyon £ ‘luk restorasyon projesinin bir parçası olarak orijinal mimari tarzlarına kavuştu. Bu tadilat öncelikle ziyaretçilerin dolaşımını arttırmak, orijinal tonozlu tavanların bazılarını eski haline getirmek, orijinal kapıları yenilemek amacını taşımaktaydı.

  Lever, koleksiyonu düzenlerken müşterisi olan ev kadınlarına hitap edecek resimler satın aldı. Lever, yaşamı boyunca 20.000’den fazla sanat eseri topladı. Bunların çoğu bugün galeride sergilenmektedir. Bu büyük ve geniş yelpazeli koleksiyon resimler, heykel, mobilya, seramik, tekstil ve etnografik objeleri içermektedir.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFALARI


  Adres:

  Port Sunlight Village, Wirral, Merseyside CH62 5EQ İngiltere

  Tel: 0151 4784136

  Ziyaret saaatleri;

  Her gün saat 10:00 – 17:00

  Ayrıntılı bilgi;

  Resmi websitesi

  artuk.org


  Lady Lever Art Gallery Krokisi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin