İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Lower Saxony State Museum Hannover bilgi ve eserler

Lower Saxony State Museum Hannover bilgi ve eserler

  Lower Saxony State Museum Hannover

  Lower Saxony State Museum Hannover

  Lower Saxony State Museum Hannover, Ortaçağ’dan 20. yüzyıla kadar arkeoloji, doğal tarih ve etnoloji bölümlerini ve Landesgalerie’deki resim ve heykelleri içermektedir. Ayrıca müzede, balık, amfibiler, sürüngenler ve eklembacaklıları içeren bir vivarium bulunmaktadır.

  Tarihçe

  Müze, 1856 yılında Sanat ve Bilim Müzesi (Museum für Kunst und Wissenschaft) olarak açılmıştır. Daha sonra Hannover Eyaleti Müzesi veya İl Müzesi olarak yeniden adlandırılmıştır. Müze, 1902’de Hubert Stier tarafından Neo-Rönesans tarzında tasarlandı. 1933 yılında Devlet Müzesi olarak değiştirildi ve son olarak 1950’de Hannover Aşağı Saksonya Eyalet Müzesi olarak yeniden adlandırıldı.

  Merkezdeki kubbe, savaş sırasında Müttefik bombardımanı sırasında yıkıldı. Binanın iç mekanında 1995’den 2000 yılına kadar kapsamlı tadilat ve modernizasyon gerçekleştirildi. Yeniden açılış, Expo 2000’in bir parçası olarak 13 Mayıs’ta yapıldı.

  Koleksiyon

  Devlet Galerisi’nde, 11. yüzyıldan 20. yüzyılla dek sanat eserleri bulunmaktadır. Koleksiyon, Rönesans dönemi Alman ve İtalyan eserlerini, 17. yüzyıl Flaman ve Hollanda resimlerini, 19. ve 20. yüzyıllardan (örneğin Constantin Hansen) Danimarka tablolarını ve eski Alman ustalarını, Hollandalı çizimleri, Yüzyıl desenleri ve Alman Empresyonistlerin eserlerini barındırmaktadır. En tanınmış sanatçılar arasında Rembrandt, Rubens ve Albrecht Dürer bulunur.

  Müzede, Max Liebermann, Lovis Corinth ve Max Slevogt’un yaptığı Alman ve Fransız Empresyonist tablolar, Bernhard Hoetger, Fritz Overbeck, Otto Modersohn ve Paula Modersohn-Becker gibi Künstlerkolonie Worpswede grubunun önemli eserleri yer almaktadır. Caspar David Friedrich’in dört parçalı Tageszeitenzyklus dizisi de bulunmaktadır.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Adres:

  Willy-Brandt-Allee 5, 30169 Hannover, Almanya

  Telefon: +49 511 9807686

  Ziyaret saatleri:

  Salı – Cuma 10:00 – 17:00

  Cumartesi – Pazar 10.00 – 18.00


  Lower Saxony State Museum Hannover Kroki


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin