İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Museum Kunstpalast Düsseldorf bilgi ve eserler

Museum Kunstpalast Düsseldorf bilgi ve eserler

  Museum Kunstpalast Düsseldorf

  Museum Kunstpalast Düsseldorf

  Museum Kunstpalast Düsseldorf 1961 yılında kurulmuştur. İlk açılışında, Reich Jan Wellem, Duke of Palatinate ve eşi Anna Maria Luisa de Medici ve bazı Düsseldorf zenginlerinin bir kısmı hazır bulundu. Koleksiyon, 19. yüzyılda, Kunstakademie Düsseldorf’un ve koleksiyoner Lambert Krahe’in katkılarıyla genişletildi. 19. yüzyılda kurulan Düsseldorfer Gallerieverein (Düsseldorf Galericiler Birliği), Düsseldorfer Malerschule’nin birçok çizimini topladı. 1883’te açılışı yapılan modern sanat müzesi daha sonra bu müze ile birleşti. Gerçek konumunda 1913 yılında açılan müze 2000 yılında “Stiftung Museum Kunst Palast” adlı bir vakıf haline getirildi.

  Koleksiyon

  Müze, klasik antik dönemden günümüze, çizimler, heykeller, 70.000’in üzerinde grafik ve fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. Müze ayrıca, uygulamalı sanat ve tasarım örnekleri ve Avrupa’nın en büyük cam koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır

  Modern Sanat
  Heykel / Uygulamalı Sanat
  Tablolar
  Baskılar ve Çizimler
  Helmut Hentrich (de) Cam Müzesi

  Grafik koleksiyonu 14.000’e yakın İtalyan barok grafiği içermektedir. Koleksiyon, M.Ö. 3. yüzyıla kadar Avrupa, Japonya, İran / İran’dan birkaç eser sunmaktadır. Sanat koleksiyonunda Gotik, Rönesans, Barok, Goethe zamanı, 19. yüzyıl, 20. yüzyıla ait eserlerinin geniş bir koleksiyonu ve günümüzdeki dönemlerden eserler yer almaktadır.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Ayrıntılı Bilgi:

  Müzenin Resmi Websitesi


  Adres:

  Ehrenhof 4-5, 40479 Düsseldorf, Almanya

  Telefon: +49 211 56642100

  Ziyaret saatleri:

  Salı – Çarşamba 11:00-18:00

  Perşembe 11.00 – 21.00

  Cuma – Pazar 11.00 – 18.00

  Pazartesi kapalı  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin