İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Museum of Fine Arts Boston

Museum of Fine Arts Boston

  Museum of Fine Arts Boston

  Museum of Fine Arts Boston

  Müze Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük beşinci müzedir. Müze 450.000’den fazla sanat eseri içermektedir ve durum onu Amerika’daki en kapsamlı koleksiyonlardan biri yapmaktadır. Yılda bir milyondan fazla ziyaretçiyle, 2016’dan beri dünyanın en çok ziyaret edilen 43’üncü sanat müzesidir. Müzede özel sergiler düzenlenmekte, ayrıca restaurant ve alışveriş merkezi bulunmaktadır.

  Museum of Fine Arts Boston, 1870 yılında kurulmuş ve ilk koleksiyonlarının çoğu Boston Athenæum Sanat Galerisi’nden alınmış ve 1876’da açılmıştır. Yerel bir sanatçı olan Francis Davis Millet, müzeye bağlı Sanat Okulu’nu kurması ve Emil Otto Grundmann’ın ilk yönetmen olarak atanması müzenin gelişiminde önemli etken olmuşlardır.

  Müze, aslen bir Amerikan tarzı ve pişmiş topraklarıyla dikkat çeken mimarisi olan ve John Hubbard Sturgis ve Charles Brigham tarafından tasarlanan Copley Meydanı’ndaki Gotik bir binada bulunuyordu.

  Müze, son yıllarda önemli bir genişleme ve değişim geçirmiştir. 2010’da, Amerika Kalıntılarına ait Kanat’ın açılışı, antik çağdan günümüze Amerikan sanatı seviyesine önemli bir açılım getirmiştir. 2011’de, müzenin batı kanadı, çağdaş sanat için yeni galeriler, sosyal ve öğrenme alanları ile Linde Çağdaş Sanat Ailesi Kanadı’na dönüştürüldü.

  Şimdi açık olan Amerika Kanadı muhteşem örnekler içermektedir. Resimler, heykel, mobilya, kâğıt, tekstil ve dekoratif sanat eserleri, tarih öncesi dönemlerden günümüze Amerika sanatının hikayesini anlatmaktadır. Bu bölüm, Kuzey, Orta ve Güney Amerika’da üretilen 5000’den fazla görkemli sanat örneğini – bazıları ilk defa sergileniyor- bünyesinde barındırmaktadır.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFALARI


  Adres;

  Avenue of the Arts, 465 Huntington Avenue, Boston, Massachusetts 02115

  Ziyaret Saatleri;

  Pazartesi – Salı 10:00 – 17:00

  Çarşamba – Cuma 10:00 – 22:00

  Cumartesi – Pazar 10:00 – 17:00

  Ayrıntılı Bilgi;

  Müzenin Resmi Websitesi

  bostonusa.com


  Museum of Fine Arts Boston Kroki

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin