Museum of Romanticism Madrid

Museum of Romanticism Madrid

Museum of Romanticism Madrid, Romantik dönemde Madrid’deki yaşam sahnelerini koleksiyonuna katan bir müzedir. Girişim Benigno de la Vega-Inclán tarafından başlatıldı ve kişisel resim ve mobilya koleksiyonunu bağışladı. Müze 1924’te Museo Romantico adı ile halka açıldı ve o zamandan beri sürekli koleksiyonunu genişletti.

Kozmopolit bir semt olan Chueca’da Calle de San Mateo’da zarif bir Neo-klasik sarayda yer alan müze, bugünlerde 19. yüzyıldan kalma tabloların yanı sıra olağanüstü bir şekilde dekore edilmiş odalardan oluşan muhteşem bir koleksiyona sahiptir. Bunlar, İspanya’da Kraliçe Isabella II’nin saltanatına denk gelen Romantik çağda Madrid’in toplumunun önemli yönleri hakkında bir fikir verir.

Müze 2009 yılında yeniden düzenlenmiştir. Müzenin sergileri, yemek odası, bilardo salonu ile birlikte tarihi bir ev bağlamında sunulmaktadır. Romantik yazar Mariano José de Larra ile ilgili öğeleri içerir. Goya, Madrazo ve Antonio Esquivel’ün sıra dışı çalışmalarına ek olarak, ziyaretçiler bir arada Romantik Madrid’in büyüleyici atmosferini yeniden yaratan şaşırtıcı dekorları ve sanat eserlerini keşfetme fırsatına da sahiptirler.


Adres;

Callede San Mateo, 1328004
Telephone
(+ 34) 91 448 10 45

Kapalı: Pazartesi

Salı – Pazar: 9.30 – 18.30

Yaz sezonu (1 Mayıs – 31 Ekim):

Salı – Pazar: 9.30 – 20.30

ayrıntılı bilgi için;

esmadrid.com

spainattractions.es

Museum of Romanticism Madrid Eser Koleksiyonu

MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


 

Museum of Romanticism Madrid” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.