İçeriğe geç
ana sayfa » DÜNYA MÜZELERİ » Museum of Romanticism Madrid

Museum of Romanticism Madrid

  Museum of Romanticism Madrid

  Museum of Romanticism Madrid, Romantik dönemde Madrid’deki yaşam sahnelerini koleksiyonuna katan bir müzedir. Girişim Benigno de la Vega-Inclán tarafından başlatıldı ve kişisel resim ve mobilya koleksiyonunu bağışladı. Müze 1924’te Museo Romantico adı ile halka açıldı ve o zamandan beri sürekli koleksiyonunu genişletti.

  Kozmopolit bir semt olan Chueca’da Calle de San Mateo’da zarif bir Neo-klasik sarayda yer alan müze, bugünlerde 19. yüzyıldan kalma tabloların yanı sıra olağanüstü bir şekilde dekore edilmiş odalardan oluşan muhteşem bir koleksiyona sahiptir.

  Bunlar, İspanya’da Kraliçe Isabella II’nin saltanatına denk gelen Romantik çağda Madrid’in toplumunun önemli yönleri hakkında bir fikir verir.

  Müze 2009 yılında yeniden düzenlenmiştir. Müzenin sergileri, yemek odası, bilardo salonu ile birlikte tarihi bir ev bağlamında sunulmaktadır. Romantik yazar Mariano José de Larra ile ilgili öğeleri içerir. Goya, Madrazo ve Antonio Esquivel’ün sıra dışı çalışmalarına ek olarak, ziyaretçiler bir arada Romantik Madrid’in büyüleyici atmosferini yeniden yaratan şaşırtıcı dekorları ve sanat eserlerini keşfetme fırsatına da sahiptirler.

  Gezerken

  Flaşlı fotoğraf makinesine izin verilmese de, fotoğrafların çekilmesine izin verilmektedir. Yanınızda getirdiğiniz çantaları resepsiyon alanında mevcut olan dolaplara koymanız gerekmektedir.

  Müzede, her biri benzersiz ve belirli bir amaç için belirlenmiş 20 oda bulunmalıdır. Müze küratörü size odaların açıklamalarını içeren bir broşür verecektir.


  MÜZEDEKİ ESERLERİ İNCELEYEBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Adres;

  Callede San Mateo, 1328004 Telephone
  (+ 34) 91 448 10 45

  Ziyaret Saatleri:

  Kapalı: Pazartesi  – Salı – Pazar: 9.30 – 18.30

  Yaz sezonu (1 Mayıs – 31 Ekim): Salı – Pazar: 9.30 – 20.30

  ayrıntılı bilgi için;

  esmadrid.com

  spainattractions.es

  Müzenin Krokisi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin