İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Akademik Klasisizm » Edward John Poynter Saba Melikesi’nin Kral Süleyman’ı Ziyareti

Edward John Poynter Saba Melikesi’nin Kral Süleyman’ı Ziyareti

  Edward John Poynter Saba Melikesi'nin Kral Süleyman'ı Ziyareti

  Edward John Poynter Saba Melikesi’nin Kral Süleyman’ı Ziyareti

  Tarih: 1890

  Boyut: 234,5 x 350,5 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Art Gallery of New South Wales

  Eser, akademik ressamların yaklaşım tarzlarının tipik bir örneğidir. Bu sanatçılar, çoğu zaman duyusal zevkle renklendirilmiş, kaybolmuş mükemmelliğin dünyasını sunarak en yüksek klasik idealleri desteklemeye çalıştılar. Şaşırtıcı teknolojik değişim ve toplumsal çalkantılarla karşı karşıya kaldıklarında, kendi çağlarının algılanan çirkinliğine karşı bir ilaç olarak uzak geçmişe yöneldiler. Klasik antik çağlardan ve antik Orta Doğu’dan ilham alan muhteşem sahneler ürettiler. Bunların yoğun romantik ve nostaljik vizyonları, bize Viktorya dönemi Britanya’sı hakkında herhangi bir antik kıta kentinden daha fazlasını anlatıyor.

  On dokuzuncu yüzyılın ikinci yarısı, özellikle İngiliz keşif gezileri olmak üzere arkeolojik araştırmalar ve keşifler açısından dikkate değer bir dönemdi ve British Museum, sanatçılar tarafından bir referans kütüphanesi olarak giderek daha fazla değer verilen eski eserlerden oluşan bir hazine eviydi. Kısa sürede merak odağı Yunanistan ve İtalya’nın yerini Mısır ve Ortadoğu aldı.

  Süleyman’ın tapınağının çılgınca kompozit mimari sistemi, izleyici ile konu arasındaki zamansal ve mekansal mesafeyi kapatan çerçevede tekrarlanıyor. Ancak sanatçı ayrıntıların doğruluğu konusunda o kadar takıntılı ki figürler oyuncak bebek gibi görünüyor. Paris’te klasikçi Charles Gleyre’in yanında eğitim gören Poynter, özünde sanatın dramatik sentezden ziyade ayrıntıların ağırlığına dayandığı bir ‘salonist’ti.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELE VE CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VER

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin