İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Empresyonizm » Claude Monet Argenteuil’de Köprü

Claude Monet Argenteuil’de Köprü

  Claude Monet Argenteuil'de Köprü

  Claude Monet Argenteuil’de Köprü

  Tarih: 1874

  Boyut: 60 x 79,7 cm

  Yer: National Gallery of Art Washington D.C.

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Bu eserde, Monet’nin fırça darbeleri, Seine’nin ve turistleri Argenteuil’e çeken eğlence teknelerinin inandırıcı bir görüntüsünü vermek için birbirine karışıyor. Ancak yakından bakıldığında, her bir boya lekesinin belirgin olduğu fark ediliyor. Sahne bir mozaiğe dönüşmüş gibidir. Parlak, karıştırılmamış maviler, kırmızılar, yeşiller, sarı tonları.

  Suda, fırçanın hızlı atlayışları zemin etüdünü tekrarlamaktadır. Ağaçlarda, daha yoğun, daha inatçı vuruşlarla daha kalın boya uygulanmıştır. Yelkenlideki figür sadece hayalet gibi tozlu mavi bir dokunuşla verilmiştir.

  İzlenimciliğin ilk yıllarında, Monet, Renoir ve diğerleri, ışığın ve atmosferin manzara üzerindeki geçici etkilerini yakalamaya ve onun duyusal deneyimlerini doğrudan ve hızlı bir şekilde kopyalamaya çalıştılar. Monet, Amerikalı sanatçı Lilla Cabot Perry’ye şu tavsiyede bulunmuştur: “Resim yapmak için dışarı çıktığınızda, önünüzdeki nesneleri, bir ağacı, bir evi, bir tarlayı ya da herhangi bir şey olduğunu unutmaya çalışın. Sadece burada küçük bir mavi kare olduğunu düşünün, burada bir dikdörtgen pembe, burada sarı bir çizgi var ve önünüzdeki sahneye dair kendi saf izleniminizi verene kadar tam olarak size göründüğü gibi, net renk ve şekiller ile çalışın.”

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin