İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Klasisizm » Nicolas Poussin Bakire Meryem’in Göğe Kabulü

Nicolas Poussin Bakire Meryem’in Göğe Kabulü

  Nicolas Poussin Bakire Meryem'in Göğe Kabulü

  Nicolas Poussin Bakire Meryem’in Göğe Kabulü

  Tarih: 1630 – 1632

  Boyut: 134,4 x 98,1 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: National Gallery of Art Washington D.C.

  Resimde, kadın dikdörtgen bir taş tabutun üzerinde dalgalanan bulutların arasında süzülmektedir. On adet çıplak ve bebeğe benzeyen putti kadının vücudunu destekliyor. Onun yanında süzülüyor ve çiçekler saçıyorlar. Kanatlı bebek kafaları ise parşömen kahverengisi bulutların arasına sıkışmış durumda. Kadının ve tüm bebeklerin cildi soluk, şeftali renginde. Kadın vücudu neredeyse profilden solumuza bakacak şekilde ayağa kalkıyor. Koyu renkli gözleriyle yukarı baktığında düz burnunun alt tarafını görüyoruz ve mercan pembesi dudakları aralık. Kestane rengi saçları geriye doğru toplanmış, omuzlarına aynı renk bir atkı sarılmış. Gül pembesi elbisesi ise göğüs altından kuşaklıdır. Kabarık uzun kolları ve alt kısmı çıplak ayaklarının etrafında dalgalanmaktadır.

  Gövdesinin alt kısmı ve bacakları hacimli, gök mavisi bir pelerinle sarılmış. Avuç içleri yukarı bakacak şekilde ellerini hafifçe öne doğru uzatmış. Tüm bebeksi putti’lerin kısa sarı veya açık kahverengi saçları, tombul vücutları ve pembe yanakları vardır. Dördü kadının bacaklarını tutuyor ya da destekliyor ve birçoğu uzanıyor, işaret ediyor ya da yukarıya bakıyor. Bir diğeri sağ kolunun yanında, bizden uzakta süzülmektedir. Aşağıda, taş tabutun bize daha yakın olan tarafına beyaz bir bez sarılmış ve örtülmüştür. Üç çocuksu tabutun içine beyaz çiçekler saçıyor. Bu putti’lerden ikisinin kanatları var, biri altın sarısı, diğeri barut mavisi. Kadının etrafındaki bulutlar tabutun arkasından çıkıp kadının etrafında dönüyor gibi görünmektedir. İki macun daha kompozisyonun üst kenarı boyunca bulutları tutuyor. Sahnenin her iki yanında, kompozisyonun üst kenarından uzanan fıstık kahverengisi, yivli taş sütunlar bulunmaktadır. Arkasındaki gökyüzü, ufka yakın yerlerde kayısı şeftali rengiyle çizgili, yukarıda ise topaz mavisine dönüşüyor.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin