İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Klasisizm » Nicolas Poussin Venüs ve Adonis

Nicolas Poussin Venüs ve Adonis

  Nicolas Poussin Venüs ve Adonis

  Nicolas Poussin Venüs ve Adonis

  Tarih: 1629

  Boyut: 98,5 x 134,6 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Kimbell Art Museum

  Kariyerinin başlarında İtalya’ya giden Poussin burada antikacı Cassiano dal Pozzo’nun da aralarında bulunduğu önemli Romalı patronlardan oluşan bir çevreyle tanıştı. Poussin’in antik edebiyat ve sanat bilgisinden beslenen klasisizmi, Venedik etkisi ile pekişti. Tablo, Titian’ın kompozisyon, renk ve ruh hali üzerindeki etkisini hissettirmektedir. Kompozisyon, Venüs’ün biçimli uzuvlarını ve yumuşak karnını vurgulayan ve aşıkları gölgede bırakarak Adonis’in yaklaşmakta olan kıyametinin habercisi olan bir dizi karşıt çaprazdan oluşuyor.

  Ovid’in Metamorphoses adlı eserine göre Venüs ve onun ölümlü sevgilisi Adonis, bir kavak ağacının gölgesini arıyorlardı. Tanrıça, Adonis’e, ölümcül düşmanları olan tehlikeli, vahşi hayvanları takip etmesini neden yasakladığını anlatarak kelimeleri birbirine karıştırır. Aşıklara, Venüs’ün altın arabasını hazırlayan bir grup melek eşlik ediyor. Bir çift uzanmış melek ve birkaç güvercin, aşıkların duruşlarını taklit ediyor. Elinde mızrak ve yanında sarmal boynuz ve köpek bulunan Adonis, Venüs’e itaatsizlik etmeye ve avın çağrısına kulak vermeye hazır. Adonis, Venüs’ün kanına nektar serperek anısına yaratacağı çiçek olan anemonlardan bir çelenk takmaktadır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin