İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Kübizm » Lyubov Popova Birsk

Lyubov Popova Birsk

  Lyubov Popova Birsk

  Lyubov Popova Birsk

  Tarih: 1916

  Boyut: 106 x 69,5 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Solomon R Guggenheim Museum New York

  Sanatçı, 1913’te Moskova’ya döndükten sonra, kısa sürede Kübizm’in yönlü düzlemselliği ile Fütürist sanatın biçimsel enerjisinin bir karışımı olan Rus Kübo-Fütürizminin başlıca temsilcilerinden biri olarak ortaya çıktı. Tablo, bu stile olan ilgisinin sonuna doğru tamamlandı. Kristal yapısı, Georges Braque ve Pablo Picasso’nun 1908’de yaptığı l’Estaque’deki evlerin manzaralarını resmen anımsatıyor. Ancak canlı renk paleti, Popova’nın Rus halk sanatına ve dekoratif sanatına olan sürekli ilgisinin kanıtıdır. Popova’nın kariyerinin bu aşamasındaki birkaç manzaradan biri olan Birsk, Ural Dağları yakınında, resmin adını taşıyan küçük kasabada yaşayan eski mürebbiyesinin evine yaptığı yaz ziyareti sırasında başladı.

  Aynı tuvalin arka yüzünde yer alan Bir Kadın Portresi adlı tablo, Popova’nın 1915’te kendisini sürekli meşgul eden bir konuyu ele aldığını gösteriyor: Kübist esinli bir kompozisyonda yer alan bir figür. Her ne kadar bu çalışma bazı temsili unsurları korusa da Popova’nın temsilden kademeli olarak uzaklaşması, soyut bir görsel kelime dağarcığını güçlü bir şekilde uygulamasında açıkça görülüyor. 1916’nın sonuna gelindiğinde Popova kendini tamamen soyutlamaya adadı. Kazimir Malevich’in Supremus grubuna katıldı ve yalnızca dinamik geometrik formlardan oluşan resimler üretti. “Ressam mimarisi” adını verdiği bu doku, ritim, yoğunluk ve renk deneyleri, 1920’lerdeki tekstil ve tiyatro tasarımlarının temeli oldu. Pek çok Rus meslektaşı gibi Popova da en sonunda resim sanatının modası geçmiş olduğunu düşünerek vazgeçecek ve Ekim Devrimi’nden sonra yeni bir toplum inşa etmekle eşanlamlı hale gelen uygulamalı sanatlarla ilgilenecekti.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin