İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Kübizm » Pablo Picasso Ayna Önündeki Kız

Pablo Picasso Ayna Önündeki Kız

  Pablo Picasso Ayna Önündeki Kız

  Pablo Picasso Ayna Önündeki Kız

  Tarih: 1932

  Boyut. 162,3 x 130,2 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Museum of Modern Art New York

  Eser, Picasso’nun sanatındaki erotiklik açısından ele alınmış ve farklı dönemlerdeki eleştirmenler, esere ilişkin farklı değerlendirmeler sunmuşlardır. Genç kıza Marie Therese Walter’dir ve 1930’larda Picasso tarafından birçok kez resmedilmiştir.

  Aynanın Önündeki Kız, Picasso’nun kübizm döneminde yapılmıştır. Picasso, eserlerinde çok cesur olan bir sanatçıydı. Ana konuya yardımcı olmak için orada bulunan arka planların bile resmin ana odak noktası kadar yoğun olması için onları resmin içine dahil etmiştir.

  Picasso, bir dizi farklı sanatsal tarzı ve estetik tepkiyi içeren Modernizm olarak anılacak bir hareketin parçasıydı. Modernizm, yirminci yüzyılın başındaki belirli edebi ve sanatsal akımlara geriye dönük olarak uygulanan bir terimdir. Modernist dönemde zaman anlayışının kopukluğu, gerçekçilik kalıplarından kaçış, karmaşık yeni biçim ve üslupların benimsenmesi, yeni anlamlar sağlamak, dünyayı farklı bir şekilde aydınlatmak ve gözlemlenen dünyayla farklı ilişkiler göstermek amacıyla ele alınmıştır. Modernizm, 19. yüzyılda var olan gelenekleri reddederek sınırları genişletmeye çalışmıştır.

  Resme yakından baktığınızda tablonun farklı yerlerinde birçok farklı sembolü görebilirsiniz. Bir kere kadının yüzü, yan profil ve tam ön görüntü ile boyanmıştır. Bir tarafta, makyajıyla daha çok bir kadına benzediği gündüz vakti gösterilir. Kaba kömür dokulu diğer yüzü ise onu gece yaşamını tasvir eder. Makyaj maskesini çıkardığında genç bir kız olarak daha savunmasız olur. Dikkat çekici hususlardan biri kadının aynada kendine bakması ve kendisini yaşlı bir kadın olarak görmesidir. Alnındaki yeşil renkten, yüz hatlarının kararmasına, genç vücudunun çarpıtıldığını ve yer çekiminin gerekeni yaptığını gösteren çizgilere kadar. Bir başka açı ise, bilinçli olarak dünyanın göremediği tüm kusurları kendisinde görmesidir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin