İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Kübizm » Pablo Picasso Manzara

Pablo Picasso Manzara

  Pablo Picasso Manzara

  Pablo Picasso Manzara

  Tarih: 1908

  Boyut: 100,8 x 81,3 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Museum of Modern Art New York

  Picasso’nun bu döneme ait manzara resimlerinin çoğu, Paris dışına yaptığı çeşitli yaz gezileri sırasında yapılmıştır. 1908’de Fernande ile birlikte Paris’in 65 km kuzeyindeki La Rue-des-Bois adlı küçük bir Fransız köyüne geziye çıktı. Bölge yoğun ormanlıktır ve ağaçlar manzaraya hakimdir. Picasso çok geçmeden mekanın havasını yansıtan bir dizi manzara sahnesi üretti. Eserler aynı zamanda Fransız ressam Paul Cezanne’a da saygısını ifade etmektedir.

  Picasso’nun daha sonra iddia ettiği gibi, Cezanne’ın 1906’daki ölümünden bu yana, Picasso “yaşlı sanatçıyla kendi eserlerinde diyalog kurmanın” bir yolunu bulmaya çalışıyordu. Picasso ‘Cezanne benim tek ustamdı’ diyerek saygısını dile getirmiştir. Picasso’nun La Rue-des-Bois’te ürettiği manzaralar, manzara’nın cesur Cezannevari form ve renklerinde açıkça görülebileceği gibi, kesinlikle Cezanne’a ağır bir borcu ortaya koymaktadır. Ancak, Picasso’nun eserleri eski ustalardan ve daha çağdaş sanatçılardan çok çeşitli etkileri ortaya koyar.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin