İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Kübizm » Pablo Picasso Yaşlı Gitarist

Pablo Picasso Yaşlı Gitarist

  Pablo Picasso Yaşlı Gitarist

  Pablo Picasso Yaşlı Gitarist

  Tarih: 1904

  Boyut: 122,9 x 82,6 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Art Institute of Chicago

  Pablo Picasso bu tabloyu Barselona’da çalışırken yaptı. Sanatçı, Mavi Dönemi’nin (1901-04) resimlerinde kendisini soğuk, tek renkli bir mavi paletle, düzleştirilmiş formlarla sınırlandırdı. Edvard Munch ve Paul Gauguin gibi insanın sefaletini ve yabancılaşmasını içeren duygusal, psikolojik temalara odaklandı. Gauguin. Resim, yirmi iki yaşındaki Picasso’nun kişisel mücadelesini ve ezilenlerin kötü durumuna duyduğu sempatiyi yansıtır. 1902 yılı boyunca neredeyse beş parasız kaldığı için fakir olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyordu.

  Bu iki büklüm ve görmeyen adam, yanında büyük, yuvarlak bir gitar tutmaktadır. Kahverengi gövdesi, tablodaki tek renk değişimini temsil ediyor. Enstrüman, çalarken körlüğünden ve yoksulluğundan habersiz görünen figür etrafındaki boşluğu hem fiziksel hem de sembolik olarak dolduruyor. Kör müzisyenin ince, iskelet benzeri figürünün kökleri de Picasso’nun memleketi İspanya’dan geliyor. Yaşlı adamın uzun uzuvları ve dar, köşeli duruşu, 16. yüzyılın büyük sanatçısı El Greco’nun figürlerini hatırlatır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin