İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Neoklasisizm » Jean François Pierre Peyron Sokrat’ın Ölümü

Jean François Pierre Peyron Sokrat’ın Ölümü

  Jean François Pierre Peyron Sokrat'ın Ölümü

  Jean François Pierre Peyron Sokrat’ın Ölümü

  Tarih: 1786 – 1787

  Boyut: 98 x 133,5

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: The National Gallery of Denmark Copenhagen

  Fransız hükümdarları tarafından Louvre’da düzenlenen Salon Sergisi için, iki önde gelen ve rakip sanatçı 1787’de bu temayı konu alan bir tablo sundular. Çoğu kişi Peyron’un rakibi J.L. David (1748-1748-) karşısında yenilgiye uğradığı konusunda hemfikirdi. Ancak buna rağmen Peyron’un resmi, Fransız devrim öncesi sanatının başlıca eseri haline geldi. Demokratik Atina, filozof Sokrates’in ölümüyle adli cinayet işliyor. Sokrates bir kahraman gibi ölür, çünkü ölümcül baldıran otu içmeden hemen önce öğrencilerine ruhun ölümsüzlüğünden bahseder. Öğretmeninin çağrısına olan sarsılmaz bağlılığıyla bir exemplum virtutis, bir erdem örneği oluşturur.

  Dönemin sanatında sıkça görülen bu temada kompozisyon, mekan ve figürlerin rölyef benzeri düzenlemesiyle dönemin standartlarına uygundur: Odanın arka duvarı, tablonun yüzeyine paralel uzanır ve tüm karakterler önden veya profilden görüntülenir. Bu, David’in Salon’a bir süre sonra asılan ve büyük ilgi gören tablosunda kullanılan kompozisyona benziyor. Peyron, rakibiyle karşılaştırılmaktan kaçınmak amacıyla kendi tablosunu geri çekti ve onu yalnızca sergi döneminin son birkaç gününde sergiye koydu.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Resim tuvali üzerine basılarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin