İçeriğe geç
ana sayfa » EKOLLER » Rönesans » Antonio del Pollaiuolo Hercules ve Deianira

Antonio del Pollaiuolo Hercules ve Deianira

  Antonio del Pollaiuolo Hercules ve Deianira

  Antonio del Pollaiuolo Hercules ve Deianira

  Tarih: 1475 – 1480

  Boyut: 54.6 x 79.2 cm

  Teknik: Panel üzeri yağlı boya

  Yer: Yale University Art Gallery

  Centaur Nessus, Deianira’yı kaçırdığında sevgilisi Herkül onu zehirli bir okla vurdu. Ölmekte olan centaur, Deianira’yı kanının güçlü bir aşk iksiri olacağına ikna etti ve Deianira, Herkül’e Nessus’un kanına batırılmış bir pelerin gönderdi. Bunu takan Herkül zehirlendi ve öldü. Deianira daha sonra pişmanlık içinde kendi canına kıydı. En ünlü Rönesans resimlerinden biri olan efsanenin bu tasviri, Antonio del Pollaiuolo’nun insan vücudunu dramatik bir aksiyon halinde tasvir etme başarısı nedeniyle evrensel olarak takdir görüyor. Daha az yaygın olarak kabul edilse de aynı derecede etkileyici olan şey, Floransa ve Arno Vadisi’ni tasvir eden panoramik manzara arka planının karmaşıklığıdır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılar % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılan özel resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Daha önce seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenile imkanı bulup yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept çalışmalarında kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin