İçeriğe geç
ana sayfa » filmler » Alfie Film 1966 Konu ve Bilgiler

Alfie Film 1966 Konu ve Bilgiler

  Alfie Film 1966 Konu ve Bilgiler

  Alfie Film 1966 Konu ve Bilgiler

  Alfie, Lewis Gilbert’in yönettiği ve Michael Caine’ın başrol oynadığı 1966 yılı yapımı bir romantik komedi-drama filmidir. Film, aynı adlı kendi romanından Bill Naughton tarafından uyarlanmıştır ve dağıtımı Paramount Pictures tarafından yapılmıştır. Alfie, ben merkezci bir yaşam süren genç bir adamın hikayesini anlatır. Filmin dünya prömiyeri 24 Mart 1966’da Londra’nın Batı Yakası’ndaki Plaza Tiyatrosu’nda yapılmıştır.

  Çok sayıda kadını aldatan ve onlara saygısızca davranan Alfie, ta ki olaylar kendi umursamaz davranışlarını, yalnızlığını ve önceliklerini sorgulamaya zorlayana kadar bu tarz yaşamını sürdürür. Kız arkadaşı Gilda (Julia Foster) hamile kalınca evli bir kadın olan Siddie (Millicent Martin) ile ilişkisini bitirir. Her ne kadar Alfie, Gilda ile evlenmeyi reddetse ve sürekli olarak onu aldatsa da, Gilda, Malcolm adındaki çocuğu sahiplenmeye karar verir. Zamanla, Alfie de çocuğa bağlanır. Bir sağlık kontrolü sonrası, Alfie’nin akciğerlerinde tüberküloz emareleri görülünce psikolojik dengesi bozulur.

  Film, aynı zamanda 60’lardaki Londra yaşamındaki erkek egemenliğine de vurgu yapmaktadır. Richard Harris, Laurence Harvey, James Booth ve Anthony Newley dahil birçok tanınmış oyuncu baş rolü reddetti. Alfie Broadway’de oynamasına rağmen, Terence Stamp kategorik olarak filmdeki rolünü tekrar etmeyi reddetti. Michael Caine kariyerinde atılım sayılabilecek rolü ile büyük beğeni topladı.


  Filmin Fragmanı


  Alfie Film 1966
  Film Afişi

  Filmin Künyesi ve Bilgiler

  Yönetmen: Lewis Gilbert

  Yapım: Lewis Gilbert

  Senaryo: Bill Naughton

  Oyuncular: Michael Caine, Millicent Martin, Julia Foster, Jane Asher, Shirley Anne Field, Vivien Merchant, Eleanor Bron, Shelley Winters

  Müzik: Sonny Rollins

  Sinematografi: Otto Heller

  Dağıtım: Paramount Pictures

  YapımYılı: 1966

  Ülke: İngiltere

  Süre: 113 dakika

  Tür: KOmedi, Drama


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin