İçeriğe geç
ana sayfa » filmler » Şöhrete Bir Adım – Almost Famous Film Bilgileri

Şöhrete Bir Adım – Almost Famous Film Bilgileri

  Şöhrete Bir Adım - Almost Famous Film

  Şöhrete Bir Adım – Almost Famous Filmin Konusu ve Bilgiler

  Şöhrete Bir Adım filmi Cameron Crowe’un yazıp yönettiği ve Billy Crudup, Frances McDormand, Kate Hudson ve Patrick Fugit’in başrol oynadığı 2000 yapımı Amerikan komedi-drama filmidir. Film, 1970’lerin başında Rolling Stone için yazı yazan genç bir gazetecinin kurgusal rock grubu Stillwater’la tur atması ve ilk kapak hikayesini yayınlama çabalarını anlatıyor.

  Film eleştirmenler tarafından beğenildi ve En İyi Orijinal Senaryo da dahil olmak üzere dört Akademi Ödülü adaylığı aldı. Ayrıca, Sinema, Televizyon veya Diğer Görsel Medya için En İyi Derleme Film Müziği Albümüne 2001 Grammy Ödülü verildi. BBC tarafından 2016 yılında yapılan uluslararası bir ankette, Almost Famous, 2000’den bu yana en iyi 79. film oldu.

  Hikaye, genç William’ın (Michael Angarano) San Diego, California’da annesi Elaine (Frances McDormand) ve kız kardeşi Anita (Zooey Deschanel) ile yaşadığı evde başlıyor. William annesiyle ve kız kardeşi ile ayrı ayrı iyi geçinse de, iki kadın birbirleriyle çelişmektedir. Elaine Anita’yı kontrol etmektedir. Bir gün Anita, Simon & Garfunkel’s Bookends albümünün bir kopyasını eve getirir ve annesi, şarkıların uyuşturucular ve ümitsiz seks hakkında olduğunu söyler. Anita öfkeyle ayrılır.

  Anita’nın gizli rock albümlerinden etkilenen William, San Diego’da serbest yazılar yazan bir rock gazetecisi olmayı hedefler. William, Rolling Stone dergisi tarafından rock grubu Stillwater hakkında yazı yazmak için görevlendirilir.


  Filmin Fragmanı


  Şöhrete Bir Adım - Almost Famous Film Afişi

  Filmin Künyesi ve Bilgiler

  Yönetmen: Cameron Crowe

  Senaryo: Cameron Crowe

  Oyuncular: Billy Crudup, Patrick Fugit, Kate Hudson

  Prodüksiyon: Columbia Pictures, DreamWorks, Vinyl Films

  Yapım Yılı: 2000

  Ülke: ABD

  Süre: 122 Dakika

  Tür: Macera, Komedi, Drama, Müzikal


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin