İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Ali Özçelik Sergisi – Soyut Somut Sentezi

Ali Özçelik Sergisi – Soyut Somut Sentezi

  Ali Özçelik Sergisi 26 Kasım – 12 Aralık 2019

  Galeri Işık, Ali Özçelik’in ‘’Soyut Somut Sentezi Resimler’’ isimli sergisine ev sahipliği yapacak. Sanatseverler, 26 Kasım 2019 Salı günü 18.00’da açılacak olan ’’Soyut Somut Sentezi Resimler’’ sergisini, 12 Aralık’a dek Pazar günleri hariç her gün 10.00-20.00 saatleri arasında Galeri Işık’ta ziyaret edebilecek.

  Eser Örneklerinden anlaşıldığı kadarı ile özel olarak bir ekol bağlılığı hissetmeden serbestçe formlardaki soyutlamalar başarılı sonuçlara ulaşacak gibi görünmekte. Özellikle renk anlayışındaki duruluk kompozisyonu zorlamaksızın nitelikli bir tat bırakmakta.

  Ali Özçelik Sergisi Hakkında

  Ressam Ali Özçelik ‘’Soyut Somut Sentezi Resimler’’ isimli sergisiyle ilgili olarak; “Çalışmalarımda geometrik düzen kurma çabasındayım. Yaşadığımız kaosun içinden topladıklarımla oluşturduğum resimlerde, yine bir kaos oluşuyor aslında.

  Resimlerimde kullandığım nesneler, çoğunlukla somut şeyler oluyor. Onları farklı şekilde bir araya getirerek soyut kompozisyonlar oluşturuyorum. Bu soyut kompozisyonlarda katı bir geometrik düzen yerine, yer yer doğaya yaklaşan biçim ilişkileri ortaya çıkar.

  Bunlar bize tanıdık görüntüleri anımsatsa da çalışmanın bütününde soyutlamanın egemen olduğu görülür. Bu; ağacı ağaç gibi, kuşu kuş gibi betimlemenin dışına çıkma çabasıdır. Biçim ve renk ilişkisine önem vererek, alışılmadık görüntüleri yaratma gayreti içindeyim.” diye konuştu.

  Sanatçının Kısa Özgeçmişi

  1976 yılında Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun olan Ali Özçelik, 1985 yılında Atatürk Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. 1989 yılında İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Görsel ve Çevresel Sanatlar Dalı’nda yüksek lisans yapmış ve ilk sergisini de 1992’de açmıştır.


  Ali Özçelik Sergisi - Soyut Somut Sentezi
  Ali Özçelik Sergisi - Soyut Somut Sentezi
  Ali Özçelik Sergisi - Soyut Somut Sentezi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin