İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Dans - Gösteri » Neel Verdoorn Dans Atölyesi

Neel Verdoorn Dans Atölyesi

  Neel Verdoorn Dans Atölyesi

  Akbank Sanat Dans Atölyesi, dünyaca ünlü koreografları dans tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

  Sahnelediği performanslarla büyük beğeni toplayan ünlü koreograf Neel Verdoorn, 25-29 Ocak 2016 tarihleri arasında Akbank Sanat’a geliyor.

  Mekan ve beden arasındaki dinamik ilişkiler üzerine çalışan Neel Verdoorn, kendine özgü hareket dili ile geliştirdiği özel teknikleri düzenleyeceği atölye çalışmasında katılımcılarla paylaşacak.

  Etkinlik: Dans Atölyesi – Neel Verdoorn
  Yer: Akbank Sanat
  Tarih: 25-29 Ocak 2016
  Saat: 11.00-12.30
  Bilet Fiyatı: 10 TL

  Neel Verdoorn hakkında

  Neel Verdoorn, Rotterdam Dans Akademisi, Codarts’tan mezun olduktan sonra Reflex en Djazzex Topluluğu ve Nina Wiener, Hans Tuerlings, Christine Bastin, Philippe Trehet, Tony Rizzi en Glenn van der Hoff gibi koreograflarla çalıştı. Budapeşte Tanzinhas, Pecsi Bale Maceristan, Aterbaletto İtalya gibi uluslararası topluluk ve sahnelerin dışında Hollanda’nın önemli topluluklarından Djazzex, Dansgroep Krisztina de Châtel, Korzo Tiyatrosu The Hague ve Scapino Bale Rotterdam’da koreografileri sergilendi. Mekan ve beden arasındaki dinamik ilişkiler üzerine çalışan Neel Verdoorn, kendine özgü özel bir hareket dili geliştirmiş ve Avrupa’nın önemli dans akademilerinin dışında uluslarası dans platformlarında dersler vermeye devam etmektedir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin