İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Edebiyat » Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri | Salih Seçkin Sevinç

Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri | Salih Seçkin Sevinç

  Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri | Salih Seçkin Sevinç

  Türkiye edebiyatında yeni bir soluk ve üstelik gerçeküstücülük alanında. Ölüm Yolcusu Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri, Jonathan Swift ile Salman Rushdie’nin 1. Dünya Savaşı’ndan başlayıp günümüze dek evrilen Türkiye zemininde buluşması gibi. Dijital reklamcılık ve tanıtım alanındaki başarılı işleriyle tanıdığımız Salih Seçkin Sevinç şaşırtıcı bir ilk romanla okurla buluştu. Kendisini “Harbi Yiyorum” isimli bloğundan tanıyor olabilirsiniz. Çokça yere seyahat eden Sevinç, işte bu gezilerinde yazmaya başladığı kitabını “Büyüklere Masallar” diye tanımlıyor. Türkiye’de gerçeküstücülük türünün belki de aradığı o soluğu, hem de daha ilk romanında okurlara sunuyor.

  Gulliver’ın Seyahatleri’nin modern ve yerel bir okuması olarak, cebindeki parayla Lviv’de devleşirken, New York’ta cüceleşen Abdülüver, bu ölüme bir kala çıktığı yolculukta bir ömre sığmayacak maceralara atılıyor. Eserde, yazarın keyif aldığı fantastik öğeli hikayeler, tarih ve dinler tarihi bilgisi ve yemek kültürü bir araya gelmiş. Böyle olunca çok zengin ve güçlü tiplemelerle karşı karşıya kalıyoruz. Münker ve Nekir’den Jeff Bezos’a sayfalarda konuk olan isimler, şu meşhur Sırat Köprüsü öncesi son sınavın absürt bir sahnesine dek hayal gücünü zorlayacak hikayeler, lezzetli bir anlatımla kâğıda dökülmüş. Tüm okurlara bu gerçeküstü hikayede iyi seyahatler diliyoruz. Ancak hatırlatalım, koltuğunuza sağlam oturmanız gerek, zira olaylar hızla gelişecek ve nerede, kim olduğunuzu hatırlamak bile zorlaşırken kitabın son sayfası gelecek. Keyifli okumalar!

  Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri

  Yazarın Notu

  Zaman lineer bir olgu değildir.

  Birinci Dünya Savaşı’nın şiddetinden çok uzak bir kalede komutanlık yapan Abdülüver’in, köye beklenmedik bir anda gelen Japon Takeshi San ile tanışmasıyla başlar tüm hikaye.

  Cüceler Ülkesi’ndeki dev kadar beklenmedik bir karakter olan Abdül ve yol arkadaşı Takeshi’nin alemler üzerindeki seyahatleri sırasında çeşitli kültürleri etkilemiş kadim birçok şahsiyet ete kemiğe bürünürken, popüler kültür ikonları da Abdül’ün bu tuhaf yolculuğundan payına düşeni alır.

  Bu roman Abdülüver’in bir gecede yaptığı tuhaf seyahatlerin, hasılı hepimizin başına gelebilecek görece bir tekamülün hikayesi aslında. Ne de olsa Cüceler Ülkesi’nde Gulliver’ın bir adımı binlerce fersah ediyor…

  Kemerlerinizi bağlamayın! Çünkü bu romanda yeri geldiğinde Abdül’le birlikte devleşecek, yeri geldiğinde de cüceleşeceksiniz.

  Soru şu kıymetli okur: Hayatında ebedi seyahatine korkusuzca yürüyebilecek kadar devleşip cüceleştin mi?

  Tüm ölüm yolcularına şimdiden keyifli seyahatler!


  Kitap Adı : Ölüm Yolcusu Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri
  Yazar : Salih Seçkin Sevinç
  Türü : Gerçeküstü Roman
  Yayına Hazırlayan : A. Deniz Topaktaş
  Kitap Editörü : Hulusi Güven
  Kapak Tasarım : Gürhan Irmak
  Baskı Tarihi : Ağustos 2018
  Baskı Sayısı : 1
  ISBN : 978-605-186-792-2
  Barkod : 978-605-186-792-2
  Sayfa : 368
  Ebat : 13,5×21 cm


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin