İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Edebiyat » Barış Ceylan Bir ölünün düşleri romanı

Barış Ceylan Bir ölünün düşleri romanı

  Barış Ceylan Bir ölünün düşleri romanı

  Sola Yayınları

  “Benim kitaplarımda okuyucuların bulacakları yaşamın ta kendisi” diyen Barış Ceylan, yeni kitabı “Bir Ölünün Düşleri kitabı ile yaşamı yine acısıyla, sevinciyle, kahkahasıyla, hüznüyle, aşkıyla, elinde testisi veya sırtında can sıkıntısıyla anlatıyor.

  Kara mizahın seçkin örneklerinden biri olarak gösterilen kitap yazarın Sola Yayınları’ndan çıkan ikinci kitabı.

  Yazarken yaşamı ve dünyayı anlamaya ve anlamlandırmaya çalışan bir yanının olduğunu ifade eden yazar, kaleminin insanın doğa haline en yakın yerde ve biraz daha çocukça olduğunu dile getiriyor.

  “Bir Ölünün Düşleri” Tanıtım Yazısı:

  Hayır! Beni bencillikle suçluyorsunuz… Hayır bayım! Bu söylediklerimin hiçbiri bencilce değil! Asıl bencillik sizin ‘iyi’ diye dayattığınızda, isteklerinizde ve dünyayı kendi istekleriniz doğrultusunda çekip çevirme çabanızda… Daha iyinin bile ne olduğunu bilmeden ona çizdiğiniz sınırlarınızda…

  Siz bayım!

  Ciğerlerinize çeke çeke bir özgürlük tanımı yapabilir misiniz? Daha bunu yapamazken iyinin saflığını nasıl tanımlamanızı beklerim ki sizden? Bu denli açgözlülük içinde bilgeyi doğuracak ebe gibi görüyorsunuz bir de kendinizi.

  Öldü o hayalperest adam artık! Tanrı’yı öldürdükleri gibi öldürdüler onu da. Şimdi size ise, onun çanak yalayıcılığı düştü. Ne de kötü bir kader böyle sizinkisi. Kendinize biçilen rolü oynamak zorunda olmak…

  Madem böyle bırakın bir mekanizma belirlesin rolünüzü. Hiç değilse suçlamazsınız kendinizi. Elinizin kolunuzun bağlı olmasına da bir kılıfınız olur. Daha da mutlu olursunuz, inanın!

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin