İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Edebiyat » Eve Giden Uzun Yol | Michael Morpurgo | raflarda

Eve Giden Uzun Yol | Michael Morpurgo | raflarda

  Eve Giden Uzun Yol | Michael Morpurgo

  Eve Giden Uzun Yol kitabı Tudem etiketiyle yayımlandı.

  Aile sevgisi her şeyin üstesinden gelir

  Savaş Atı kitabının bol ödüllü yazarı Michael Morpurgo’nun 12 yaşındaki bir çocuğun umut dolu bir aile arayışını anlattığı roman yetimhanede yaşayan ve ait olabileceği bir aile hayali kuran 12 yaşındaki George’un esrarengiz olaylarla sınanan yaşam öyküsünü anlatıyor. Kitap, 10 yaş ve üzerindeki her yaştan kitapseverin yüreğine dokunmayı başarıyor.

  George, yetimhanede yaşayan ve yeni bir aile bulma umuduyla, yaz tatillerini farklı koruyucu ailelerin yanında geçiren içine kapanık bir çocuktur. Her yaz yeni hayallerle yola koyulan George özlemini çektiği mutlu yuvaya kavuşamadan yetimhaneye geri döner. George için yıllar boyunca süren hayal kırıklıkları bir yaz gitmeye mecbur bırakıldığı ailenin evine ulaştığında değişir. Bir çiftlik evinde yaşayan ve iki çocuğu daha olan yeni koruyucu ailesinin yanında kendisini hayatında ilk kez bir yere ait hisseder. Acaba George’un sevgi dolu kocaman bir aileye sahip olma hayali nihayet gerçekleşecek midir?

  2003 yılında İngiliz Çocuk Edebiyatı Elçisi seçilen Michael Morpurgo’nun paylaşmanın, umudun, sevginin ve azmin önemi üzerine kaleme aldığı Eve Giden Uzun Yol, okurların damağında klasik eserlere has bir tat bırakıyor.

  Künye

  Eve Giden Uzun Yol

  Roman, 10 yaş ve üzeri

  Yazan: Michael Morpurgo

  Türkçeleştiren: Damla Kellecioğlu

  Fiyat: 18,00 TL

  Etiketler: Aile, sevgi, umut, azim, önyargılar, fedakârlık, kardeşlik, arkadaşlık

  Baskı Detayları: 136 sayfa, holmen, karton kapak, 13,5×19,5 cm

  Michael Morpurgo Hayatı

  Çocuk edebiyatının bol ödüllü yazarı Michael Morpurgo, 1943 yılında Londra yakınlarında doğdu. Çocukluğunun ilk yılları İkinci Dünya Savaşı’nın son yıllarının gölgesinde geçti. Londra Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra bir süre öğretmenlik yaptı, bu sırada kitap yazmaya başladı. 100’ün üzerinde eser üretti ve birçoğuyla önemli edebiyat ödüllerine layık görüldü. Kitaplarından beşi filme alındı, ikisi televizyon dizisine uyarlandı. Booktrust Okuma Teşvik Vakfı’nın Onursal Başkanı olan Morpurgo, 2003 yılında İngiliz Çocuk Edebiyatı Elçisi seçilmiştir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin