İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Edebiyat » imparatorluğun kızı romanı raflarda – Esra Ayhan

imparatorluğun kızı romanı raflarda – Esra Ayhan

  imparatorluğun kızı romanı raflarda – Esra Ayhan

  Gazeteci-Yazar-Kurumsal İletişimci Esra Aysan’ın ilk romanı olan imparatorluğun kızı, kariyer sahibi çağdaş bir kadının son 10 yılda hayatının erkek şiddetiyle nasıl değiştiğini anlatıyor.

  Hikayesi gerçeklere dayanan eser edebiyattan müziğe sanatın her koluna dokunması açısından sanata bir güzelleme. 5 perdelik modern bir opera eseri ve onun librettosu şeklinde hayal edilen, bu doğrultuda bölümlendirilen romanda kadının aşk takıntısı, hüznü ve hayal kırıklıkları lirik dilde ifade edilirken, mizah da elden bırakılmıyor. Üstelik, çağdaş roman olarak ülkenin sosyolojik seyrine ayna tutuyor. “İmparatorluğun Kızı”nda Duygu Asena, Leyla Gencer, Erol Büyükburç gibi tanınmış isimlere ilişkin ilgi çekici aktarımlar da bulunuyor.

  imparatorluğun kızı romanı raflarda

  Eğitimli, çağdaş, kariyer sahibi kadındı. İmparatorluk heveslerinin dillendirildiği ülkede son on yılda hayatı tepetaklak oldu. İşinden edildi, kocasından şiddet gördü, çocuklarına umut verebilmek adına yalan söyledi. Değişmeyense sevdiği adama karşı hisleri ve bekleyişiydi. Roman içinde roman ancak hikayesi gerçeklere dayanan İmparatorluğun Kızı, hüznü ve hayal kırıklıklarını sarsıcı dille anlatırken, mizahı da elden bırakmıyor. Mutlu son bekleyenlere ise sürpriz teklifte bulunuyor.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin