ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Edebiyat » Keri Smith çerçöp avcısı kitabı 17 Nisan’da raflarda

Keri Smith çerçöp avcısı kitabı 17 Nisan’da raflarda

keri smith

cercopavcisiKeri Smith çerçöp avcısı kitabı 17 Nisan’da raflarda

Türü: Aktivite

Kitap Editörü: Pervin Salman

Grafik Tasarım: Fatma Can

Baskı Tarihi: Nisan 2018

Çeviri: Çiçek Eriş

Özgün Adı: The Pocket Scavenger

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Fiyatı: 29.90 TL

ISBN: 978-605-299-455-9

 

Sayfa: 208 Sayfa

Ebat: 13,9 x 20,9

Farklı şekilli kaç yaprak bulabilirsin? Kaç mavi renkli nesne?

Kırmızı bir ip parçası bulabilir misin peki?

Buldun diyelim, onları ne şekilde kullanırsın?

Paralama Defteri’nin yaratıcısı, sizleri dünyayı keşfetmeye ve bulduğunuz nesneleri yaratıcılığınızı ve şansınızı kullanarak dönüştürmeye davet ediyor.

Çerçöp Avcısı’nda minyatür bir şey, yeşil bir leke, doğduğunuz yıldan kalma bir şey, kullanılmış bir zarf gibi rastgele nesneleri toplayacağınız sıradışı bir hazine avına çıkacaksınız.

Avınızı tamamladığınızda gelişigüzel açtığınız bir sayfanın altında yer alan; benek ekle, üzerinde tepin, katla, bir kıyafete dönüştür, güzelleştir gibi talimatlarla dönüşüm aşamasına geçeceksiniz.

Bu sayede alışkanlık haline getirdiğiniz düşünme ve davranış şekillerinden kurtulup yeni bağlantılar kuracak, daha önce cesaret etmediğiniz şeyler deneyecek ve kendi deneyimlerinizden ve çevrenizden ilham alarak, size özel Çerçöp Avcısı’nı yaratacaksınız.

“Keri Smith her yaştan maceraperestin dünyayı basit nesnelerden ibaret olarak değil ilham kaynağı olarak görmelerini sağlayacak.”

GeekDad

“İnsanları normalin dışına çıkıp benzersiz bir şey yaratmaya itecek bir kitap. Verdiği talimatlar mizacınıza ters düşse de, hiçbirini uygulamaktan çekinmeyin. Ortaya çıkanlara inanamayacaksınız.”

Hawwa

“Oradan oraya koşturmaktan vakit bulamadığımız, başlarımızı telefonlarımıza gömdüğümüz bir dünyada Keri Smith durup etrafımıza bakınmamızı ve her gün gördüğümüz nesnelerdeki güzelliği keşfetmemizi sağlayacak bir eser ortaya koymuş. Çerçöp Avcısı içinizdeki yeteneği ortaya çıkaracak.”

Games Fiends

“Keri Smith, aktivite kitapları hayranlarının gurusu.”

The Believer

“İnsanları dünyayı sorgulamaya ve her kokuyu, dokuyu ve gizemi keşfetmeye teşvik eden bir yazar.”

TIME Magazine