İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Edebiyat » Merve Dağlı çil kuşu kitabı ile Bursa Kitap Fuarı’nda

Merve Dağlı çil kuşu kitabı ile Bursa Kitap Fuarı’nda

  çilkuşuMerve Dağlı çilkuşu kitabı ile Bursa Kitap Fuarı’nda

  İlk romanı “Begonvil Kokusu” ile geniş kitlelere ulaşan genç yazar Merve Dağlı’nın gerçek bir hikayeden esinlenerek yazdığı yeni romanı “Çil Kuşu” ilk kez 16. Bursa Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluştu.

  Bir yıl sonra yeni kitabı “Çil Kuşu” ile okuyucu karşına çıkan Merve Dağlı’ya fuarda ilginin oldukça yoğun olduğu gözlendi.

  Yazılarını tutkuyla okuyan okurlarına yeni kitabını imzalayan Merve Dağlı, ilk kez okurlarıyla buluşurken, yeni kitabına duyulan ilgiden memnun olduğunu dile getirdi.

  Pena Yayınları tarafından yayımlanan roman, hayalini gerçekleştirmek üzere evden kaçan Ferah’ın yolda hiç beklemediği bir rastlantı sonucunda hayatının tepetaklak oluşunu anlatıyor.

  Kitap Hakkında:

  Boyun eğerek sürdürülen bir yaşamda hayallere ulaşmak ne kadar mümkün olabilir?

  ‘’Ne düşünüyorum biliyor musun? Her şeyden vazgeçip gitmeyi. Senden, çocuklardan, hayattan. Kendimden. Düşünsene, açıp kollarımı atlıyorum yüksek bir yerden. Öyle hızlı düşüyorum ki rüzgâr bedenimi örten tüm kıyafetleri söküp atıyor. Çırılçıplak ve paramparça oluyorum.

  Sonra benimle beraber dünyadaki bütün kötülükler de zerrelere ayrılıp yok oluyor.

  Ne dersin? Kurtarayım mı masumları?’’

  ‘’Sen bir çil kuşunun avcısı olmaktan daha ileri gidemezsin!’’

  Merve Dağlı Hakkında:

  23 Ekim 1993 Adana doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. Altı yıl hemşirelik yaptıktan sonra 2016 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Spikerlik/Sunuculuk eğitimi aldı. 2017 Mart ayında ‘’Begonvil Kokusu’’ adlı ilk romanı yayımlandı. Genç yazar şimdilerde üniversite hazırlığında ve yaşamını İstanbul’da sürdürüyor.

  Pena Yayınları

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin