İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Fotoğraf - Medya » Hellen van Meene Sergisi İstanbul’da

Hellen van Meene Sergisi İstanbul’da

  Hellen van Meene Sergisi İstanbul’da | 11 Mayıs – 9 Haziran 2018

  Hellen van Meene Türkiye’deki ilk solo sergisi ile 11 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında Leica Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

  Kendine has portre anlayışıyla uluslararası ses getiren Hollandalı fotoğrafçı van Meene ergenliğin evrenselliğini yakaladığı fotoğraflarında modeli ile son derece samimi ve içgüdüsel bir işbirliğine girerek belleklere kazınan çarpıcı portreler oluşturuyor. Her ayrıntısı özenle kurgulanmış fotoğraflarında genç kızlardaki savunmasızlık ve kırılganlık hissini yansıtan sanatçı aynı zamanda kusurların güzelliğini vurguluyor.

  Leica Gallery, kültür sanat dergisi 212 Magazine tarafından Leica Camera Türkiye ve bomontiada işbirliğiyle, Jaguar sponsorluğunda düzenlenen ‘212 Fotoğraf Festivali’ kapsamında Hollandalı fotoğrafçı Hellen van Meene’in Türkiye’deki ilk solo sergisine ev sahipliği yapıyor. Doğal ışık kullanarak yetişkinlik evresindeki çocukları fotoğraflayan Hellen van Meene Japonya, Kore, ABD gibi ülkelerde geniş hayran kitlesine sahip. Fotoğrafları 17. yüzyıl Hollanda resmini çağrıştıran Hellen van Meene’in sergisi, 11 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında Hollanda Konsolosluğu desteğiyle Leica Gallery’de gerçekleşiyor.

  Hellen van Meene isimsiz 01
  Hellen van Meene isimsiz 02
  Hellen van Meene isimsiz 03

  Leica Gallery İstanbul Hakkında

  Dünya üzerinde 200’den fazla şehirde mağazası bulunan Leica’nın Los Angeles ve Frankfurt’tun ardından Leica mağaza, galeri ve akademiyi bir araya getiren ve dünyadaki en büyük örneklerinden biri olan Leica yerleşkesi Doğuş Grubu tarafından bomontiada 2016’da açıldı. Leica Gallery İstanbul, Türkiye’deki fotoğrafçılığın merkezi olmayı ve Türkiye’nin yaratıcılık potansiyelini uluslararası sanat sahnesine taşımayı amaçlıyor. Leica Gallery İstanbul uluslararası tanınmış fotoğrafçıların yanı sıra uluslararası bilinirlik kazanmış ya da keşfedilmeyi bekleyen yerel sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapıyor. Galeri, Salı’dan Pazar’a 11.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Tarihi Bomonti Bira Fabrikası,
  Birahane Sok., No:1/C
  Bomonti, Şişli 34380
  İstanbul, Türkiye

  Tel:  0212 230 8898

  Hellen van Meene Hakkında

  Hellen van Meene (Hollanda, Alkmaar, 1972) Amsterdam’daki Gerrit Rietveld Academie’de eğitim aldı. Eserleri uluslararası yerlerde sergilendi ve Guggenheim Museum, New York; Stedelijk Museum, Amsterdam; Victoria and Albert Museum, London; Art Institute of Chicago; Brooklyn Museum; Museum of Contemporary Art, Los Angeles; and San Francisco Museum of Modern Art’ın da dahil olduğu dünya üzerinde önemli müzelerin koleksiyonlarında yer alıyor.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin