İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Fotoğraf - Medya » Istanbul Fotoğraf Kitabı Festivali 28 – 30 Nisan 2017

Istanbul Fotoğraf Kitabı Festivali 28 – 30 Nisan 2017

  Istanbul Fotoğraf Kitabı Festivali

  28 – 30 Nisan 2017

  MSGSÜ-FUAM (Fotoğraf Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından 28-30 Nisan 2017 ​tarihleri arasında fotoğraf dünyasında yükselişte olan ve genç fotoğrafçıların üretim ve paylaşım biçimlerinde önemli bir yere sahip olan fotoğraf kitabı olgusunu desteklemek amacıyla ikinci kez düzenlenen İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali, bu sene fotoğraf kitabı dünyasının önemli isimlerini ağırlıyor.

  Özellikle Türkiye’deki Fotoğraf kitabı üretimini teşvik etmeyi ve güçlendirmeyi hedefleyerek bu sene MAS Matbaa sponsorluğunda ikincisi verilecek FUAM MAKET KİTAP ÖDÜLÜ yarışmasının bu seneki jürileri Martin Parr, Federica Chiocchetti, Jason Fulford, Aron Mörel, Markus Schaden, Dieter Neubert, Ufuk Şahin, Valentina Abenavoli ve Gunnar Kettler olacak. Bunun yanı sıra Susan Meiselas ve David Campany de festivalin özel konukları olacaklar. Ayrıca festivalin diğer konukları arasında George Georgiou, Hester Keijser, Vincent van Baar, Ilkin Huseynov ve Alex Bocchetto yeralıyor.

  Bu yıl İSTANBUL FOTOĞRAF KİTABI FESTİVALİ ile işbirliği içerisinde olan KASSEL FOTOĞRAF KİTABI FESTİVALİ, kendi seçkisi ile beğenenlerin karşısına çıkacak ve KASSEL MAKET ÖDÜLÜ ve FUAM MAKET KİTAP ÖDÜLÜ ortak jüri ile belirlenerek, kazananlar İstanbul’da açıklanacaklar.

  Ana sergi mekanlarının Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı yerleşkesi ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi olacağı İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivalinde “Son Baskı, “Sınırlı Sayıda FUAM Maket Kitapları”,”FUAM Maket Kitap Ödülü Finalist Kitapları”,”Kassel Maket Ödülü 2017 Finalist Kitapları”, “Kassel Fotoğraf Kitabı Ödülü 2017 Kitapları”, “Dünyadan Fotoğraf Kitapları”, “Middle Town Project”, Aralık I ve Aralık II Fotoğraf Kitapları Sergileri ziyaretçiler tarafından izlenebilecektir.

  İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali’nin bu seneki katılımcıları ise Akina Books, RIST, Plan BEY, MASA Yayınları, MAVİ Yayınları, Ukrayna Fotoğraf Kitapları, Espas Kitap, Filbooks, Failbooks, Bandrolsüz, Karton Kitap, Ka Fotoğraf, SO, Orta Format, Aralık, Gözaltı Fanzin, Dog Food, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü, Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü, Kadir Has Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü, Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Bölümü, Mardin Artuklu Üniversitesi, İstanbul Fotoğraf Festivali, Bursa Fotoğraf Festivali, YTÜFOK, İTÜFK ve UFAT.

  Istanbul Fotoğraf Kitabı Festivali

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Kassel Fotoğraf Kitabı Festivali, Goethe Enstitüsü İstanbul, İtalyan Kültür Merkezi, İstanbul Hollanda Konsolosluğu, MAS Matbaa, AKINA Books, Fikrie Brand Works, Midde East Airlines, Versus Art Project ve MAVİ tarafından desteklenmektedir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin