İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Fotoğraf - Medya » Ziya Tacir Işığı Aramak Fotoğraf Sergisi

Ziya Tacir Işığı Aramak Fotoğraf Sergisi

  Ziya Tacir Işığı Aramak Fotoğraf Sergisi.

  Galeri Merkür Bomontiada 28 Nisan – 12 Mayıs 2017

  Fotoğraf sanatçısı Ziya Tacir’in MERKUR’le gerçekleşen dördüncü kişisel sergisi “Işığı Aramak” İzlanda’nın kendisine ait doğal ışığını izleyiciye ulaştıran şiirsel bir seyirlik sunuyor.

  “İzlanda son yıllarda fotografçılar arasında en popüler merkezlerden biri haline geldi.
  Landmark sayılabilecek yerlerin yüzlercesi farklı gözler tarafından çok fotoğraflandı, bu bakımdan değişik bir bakış açısı getirmek gerçekten de çok zor. Ancak yaptığım araştırmalar sonucunda İzlanda’nın başka bir gezegenden olduğunu görüp, bu yolculuğa çıkmaya ve ışığı aramaya karar verdim. Bu zamana kadar tüm çalışmalarımda öncelikli olarak yitirilene, kaybolana odaklandım. İzlanda serisi de bana aynı hissiyatı verdi, her an elimizden kayıp gidecek ve bir daha göremeyeceğiz hissi, korkusu…
  İzlanda ışığı kendiliğinden photoshoplu, çok müdahaleye gerek bırakmıyor. Teknik olarak her zaman mükemmelliği, aşırı detayları ön planda tutmaya çalışıyorum.
  Fotoğraflarımda izleyicinin kendi hikayesini yazabileceği ve hayal kurabileceği bir ortam hazırlamayı umuyorum. Bu yüzden ekstra büyük baskılar, mekanların en ince detayları, simetri ve derinlik her zamanki ayrıntılar.”
  Ziya Tacir, 2017

  Ziya Tacir’in “Işığı Aramak” sergisi için hazırlanan 31 adet büyük ebatlı çalışma 28 Nisan-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Bomontiada’da izlenebilir.

   

  MERKUR

  Tel: 0212 231 69 87 – 0212 225 37 37
  Sergi adres: BOMONTİADA
  Merkez Mah. Silahşörler Cad. Birahane Sok.
  Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No: 1 Şişli /İstanbul

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin