İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Müzik haberleri » Astor Piazzolla Eserleri ile Tango Rüzgarı

Astor Piazzolla Eserleri ile Tango Rüzgarı

  Astor Piazzolla Eserleri ile Tango Rüzgarı.

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, 29 Nisan 2017

  Tangoya tutkusunu katan Arjantinli ünlü besteci Astor Piazzolla’nın eserleri, 29 Nisan Cumartesi günü Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde Ankaralılara keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Piazzolla’nın eserlerinin ağırlıkla seslendirileceği Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan bir konser izleyeceğiz. Programda keman, piyano ve kontrabas trio ve düo eserler de yer alacak.

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, her ayın son cumartesi günü farklı resital ve konserlerle başkentli müzikseverleri buluşturmaya devam ediyor. Modern müze anlayışıyla sanat ve kültür etkinliklerinin gözde adresi olan Satranç Müzesi’nde, bu hafta sonu keman, kontrabas ve piyona üçlüsü ile tango rüzgarı esecek. Hacettepe Üniversitesi keman, piyona ve kontrabas ana sanat dalı öğretim üyeleri tarafından verilecek bu konser, ilk defa Satranç Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

  29 Nisan, Cumartesi günü saat 17.00’de kemanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Başkanı Prof. Ebru Karaağaç, kontrabasta Doç. Burak Karaağaç ve piyanoda Prof. Yeşim Alkaya Yener’den oluşan trio konserinde, tango müziğinin ünlü ismi Astor P. Piazzolla’nın eserleri de seslendirilecek.

  MÜZENİN BÜYÜLÜ ATMOSFERİNDE BİR İLK…

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde verdikleri konserlerde müze atmosferi ile müziğin uyumunu ve misafirlerle kurdukları duygusal iletişimin sıcaklığını hissettiklerini vurgulayan Prof. Yeşim Alkaya Yener hafta sonu verecekleri konserle ilgili şunları söyledi:

  “Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde 29 Nisan Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz konser Hacettepe Konservatuarı Müzik Bölümü Başkanı Prof. Ebru Karaağaç, kontrbas Ana Sanat Dalı Bölüm Başkanı Doç. Burak Karaağaç ile ilk defa bir üçlü olarak bir araya geldiğimiz bir konser olacak. Konserimizde tango müziğinin çok değerli ismi Arjantinli besteci Piazzolla’nın eserleri başta olmak üzere, İsviçreli besteci E.Bloch’un, Ünlü Macar Besteci Bela Bartok’un eserlerinin de yer aldığı etkileyici eserleri Başkentli müzikseverler için seslendireceğiz.

  Farklı ülkelerin, farklı kültür ve yorumlarını tango-caz tarzında sunacağız. Kendi adıma, kıymetli hocalarımızla ilk kez piyano trio olarak sahne alacağımız için çok mutluyum. Farklı kültür ve ülkelerden buraya gelen satranç taşlarının yansıttığı enerjiye sahip Satranç Müzesi’nde konser vermek bizim için ayrı bir heyecan ve deneyim. Müze’deki konserler, klasik eski zaman konserleri gibi. Bana, Mozart’ın konserlerini anımsatıyor. Keyifli bir konser olacağını düşünüyor, herkesi bu büyülü konsere davet ediyorum”

  BİLETLER

  Bu farklı ve renkli konserin biletleri müze gişesinden veya Biletix’ten temin edilebilecek.

  Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

  Adres: Sakarya Mahallesi, Hamamarkası Basamaklı Sok. No:3, 06230 Altındağ/Ankara

  Telefon: (0312) 312 13 04

   

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin