İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Müzik haberleri » Ermir Abeshi Akbank Sanat Sahnesinde

Ermir Abeshi Akbank Sanat Sahnesinde

  Ermir Abeshi Akbank Sanat Sahnesinde

  14 Şubat 2013

  Genç yaşına rağmen dünyanın en önemli oda orkestraları ile birlikte çalma şansı yakalayan, Uluslararası Kraliçe Elisabeth ve İtalya Uluslararası Lipizer keman yarışmalarında ikincilik ödülü kazanan 24 yaşındaki genç keman sanatçısı Ermir Abeshi, 14 Şubat 2013, Perşembe günü Akbank Sanat’ta müzikseverlerle buluşuyor.

  Ermir Abeshi, Akbank Sanat sahnesinde İtalyan piyanist Valentina Messa’nın eşliğinde gerçekleştireceği konserde izleyicilere ünlü besteciler J. Brahms, F. Schubert, E. Chausson ve N. Paganini’nin önemli eserlerinden oluşan unutulmayacak bir klasik müzik ziyafeti sunacak.

  1987 yılında Arnavutluk, Elbasan’da doğan Ermir Abeshi, keman çalmaya 6 yaşında başladı. Daha sonra İtalya’ya taşındı. 2005 yılında Cremona Walter Stauffer Academy’den mezun oldu. Burada ünlü İtalyan kemancı Salvatore Accardo ile çalıştı. Ardından, 2006 yılında Boston’a taşınıp, Malcom Lowe ile çalıştığı New England Conservatory’de master ve Doktora derecelerini tamamladı.

  Ilya Grubert, Pinchas Zuckerman ve Grigory Zhislin ile masterclass, Nicholas Kitchen ve Paul Biss ile oda müziği çalışmaları yaptı. Uluslararası Kraliçe Elisabeth Keman Yarışması’nda ikinci olan ve de İtalya’da Uluslararası Lipizer Keman Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazanan Abeshi, Belçika Ulusal Orkestrası, Bacau ve Ploietsi Romanya Senfoni Orkestrası ve Wallanoie Kraliyet Oda Orkestrası ile çaldıktan sonra, 16 yaşında Mark Foster yönetimindeki Ghedini Senfoni Orkestrası ile ve Bostan’daki prestijli Jordan Hall’da New England Conservatory Chamber Orchestra ile çaldı. Çok aktif bir oda müziği müzisyeni olan Abeshi, Torino DeSono Association bursuna sahiptir.

  Etkinlik: KONSER – ERMIR ABESHI, keman VALENTINA MESSA, piyano

  Tarih: 14 Şubat 2013, Perşembe Saat: 20.00

  Yer: Akbank Sanat Bilet ücreti: Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin