İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Müzik haberleri » Kemanın Parlayan Yıldızları Sena Umul ve Aslı Ayben Özdemir

Kemanın Parlayan Yıldızları Sena Umul ve Aslı Ayben Özdemir

  Kemanın Parlayan Yıldızları

  Sena Umul ve Aslı Ayben Özdemir

  İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin mart ayındaki konukları genç kemancılar Sena Umul ve Aslı Ayben Özdemir oluyor.

  1993 doğumlu Sena Umul, klasik kemençe sanatçısı annesiyle başladığı eğitimini daha sonra Çiğdem İyicil ile sürdürdü. Lisans eğitimini MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda Hande Özyürek ve Almanya-Musikhochschule Lübeck’te Elisabeth Weber ile tamamladı. Türkiye ve Almanya’da çeşitli gençlik orkestralarında yer alan ve 2017’den bu yana, Frankfurt’ta Markus Daunert ile master eğitimini sürdüren Umul, aynı zamanda Düsseldorf Senfoni Orkestrası’nın stajyer kadrosunda yer alıyor.

  2001 doğumlu Aslı Ayben Özdemir ise, dört yaşındayken annesi Zümrüt Alieva ile piyano; yedi yaşındayken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Zülfiye Seçkin ile keman öğrenimine başladı. Yurt dışındaki birçok yarışmada ödül alan genç sanatçı, 2016’da Yaylı Çalgılar için Yamaha Müzik Yarışması’nda Özel Başarı Ödülü’ne layık görüldü ve Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ile Young Euro Classic, Lizbon Festivali, Alicante Festivali gibi festivallerde yer aldı.

  Genç müzisyenlerin dinleyicilere enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser, 19 Mart 2018, Pazartesi akşamı saat 20.30’da Millî Reasürans Konser Salonu’nda.

  aslı ayben özdemir
  Aslı Ayben Özdemir

  Sena Umul
  Sena Umul

  Kemanın Parlayan Yıldızları

  Konser ücretsizdir. Rezervasyon; 0 212 316 10 83 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden yapılabilir.

  Bilgi için:

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin