İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Müzik haberleri » Viktoria Mullova Keman Konseri

Viktoria Mullova Keman Konseri

  Viktoria Mullova Keman Konseri.

  Aya İrini, 15 Mayıs 2017

  Dünyaca ünlü keman virtüozü Viktoria Mullova, 15 Mayıs günü Ara İrini’de konser vermeye hazırlanıyor. Konser Events Across Turkey’in en büyük organizasyonlarından biri olan Istanbul Night Flight konserleri kapsamında gerçekleşecek.

  Sanatçı, dünyanın pek çok yerinde prestijli orkestralar ve şeflerle konserler vermiş ve otoriteler tarafından klasik müzikte ‘yaşayan en büyük keman virtüözü’ olarak nitelendirilmektedir. İstanbul Night Flight konserleri kapsamında 15 Mayıs’da İstanbul’un en özel tarihi mekanlarından biri olan Aya İrini’de gerçekleşecek konser, klasik müzik tutkunlarını bekliyor.

  Sanatçı müzikal kariyeri boyunca Bach eserlerine getirmiş olduğu yorumlarıyla dünya çapında adından söz ettirdi. 15 Mayıs’ta gerçekleştireceği konserinde olağanüstü virtüözitesi ve zarafetiyle İstanbul dinleyicisinin kulaklarının pasını silecek.

  Aya İrini, İstanbul’un tarihi yarımadasında bulunan, bir çok medeniyete tanıklık etmiş, Türkiye’nin ilk müzesi olarak bilinen ve ülkemizin en önemli tarihi değerlerindendir. Hali hazırda anıt müzesi olarak da formunu korumaya devam eden Aya İrini’de gerçekleşecek konser, mekanın atmosferi ve klasik müziğin büyüsü ile dinleyenlere görkemli bir gece yaşatacak.

  İstanbul Night Flight konserleri biletlerine www.biletix.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Night Flight hakkında:

  İstanbul Night Flight ” konserler serisi Events Across Turkey organizasyonuyla İstanbul dinleyicisini dünya starlarıyla buluşturuyor. Konserler serisi, 15 Mayıs’da Yaşayan en büyük violin virtüözü olarak bilinen ve alanında birçok ödülü bulunan Viktoria Mullova konseriyle başlayacak.

  15 Eylül’de klasik müzikte bir çığır açan dünyaca ünlü ikili Igudesman & Joo sahne alacak. 15 Ekim’de ilk kez İstanbul dinleyicisiyle buluşacak olan André Rieu’nun “Avustralya Meleği” dünyaca ünlü Soprano“ From the Heart ” turnesi ile MIRUSIA konuk oluyor. 28 Ekim’de İstanbul’da ilk kez dinleyicisi ile buluşacak olan ve tümü kadınlardan oluşan dünyaca ünlü quartet Salut Salon serinin son konseri olacak.

  29 Ekim’de Senfoni Orkestrası’nın eşliğinde ilk kez prömiyeri yapılacak olan ve konsere de adını veren An Epic Symphony konseri var. Dünyada Kemança’nın varisi olarak bilinen Imamyar Hasanov’un soloistliğinde gecede özel bestelediği kemança üvertürünü seslendirecek. Ayrıca kült haline gelmiş Ağır Roman filminin orijinal müziklerinin sesi Yusuf Taşkın’nın özel performansıyla seslendirilecek.  Daha bir çok eserin yer alacağı repertuarın yanı sıra , uluslararası mapping sanatçılarının sergileyeceği görsel show ile renklenecek.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin