İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Anvar Ahmedqulov Türkmenistan Esintileri Sergisi

Anvar Ahmedqulov Türkmenistan Esintileri Sergisi

  Anvar Ahmedqulov Türkmenistan Esintileri Sergisi

  Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi 19 Nisan – 07 Mayıs 2017

  Özbekistanlı sanatçı Anvar Ahmadqulov’un “Türkmenistan’dan Esintiler” sergisi, sanatseverlere kapılarını açtı. Realist üslupta; Türk dünyası, natürmort, doğa ve peyzaj temalı 35 eserin yer aldığı sergi, 7 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

  Rusya, Özbekistan, Hindistan ve pek çok Avrupa ülkesinde sergi açan Özbekistanlı sanatçı Anvar Ahmadqulov’un “Türkmenistan’dan Esintiler” sergisi, sanatseverlere kapılarını açtı. Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi (AKSM)’nin ev sahipliğindeki sergide, realist üslupta; Türk dünyası, natürmont, doğa ve peyzaj temalı 35 eser yer alıyor.

  48’inci sergisini sanatseverlerle buluşturan sanatçı, resmin kendisi için vazgeçilmez olduğunu ifade ederek, “Resim benim için hobi değil. Allah vergisi bir yetenek. 3 yaşımdan beri resim yapıyorum. Sanatı ve sanatçıyı destekleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederim” diye konuştu.

  Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik ve Sanat Danışmanı Erkan Doğanay da sergiyi gezerek, sanatçıyı tebrik etti. Tuval üzerine yağlı boya çalışmaların yer aldığı sergi, 7 Mayıs’a kadar AKSM’de görülebilir.

  Küçükçekmece Belediyesi

  Atakent Kültür ve Sanat Merkezi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin