İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Asaf Erdemli Heykel Sergisi Enstrümantal

Asaf Erdemli Heykel Sergisi Enstrümantal

  Asaf Erdemli Heykel Sergisi Enstrümantal.

  Galeri Soyut B Salonu, 05 – 24 MAYIS 2017

  Yalnızca seslerle oluşturulan enstrümantal müzik gibi bu heykellerde de tek tek hurda parçalardan oluşturulan yeni bir hikaye yaratıldı.

  Tıpkı müziğin kulaklarımızın pasını silmesi gibi hurdaların geriye dönüşümü ile hayatımızın pasını silme şansını yakalaya bildik ,yeni bir yol çizmek yalnızca üreten / tüketen bir toplum olmaktan dönüştüren bir toplum olma yolunda yeni bir bakış açısı sunmak için yapıldı bu heykeller.

  Artık işlevini yitirmiş, görevini tamamlamış endüstriden geriye kalan atıl durumdaki nesneyi yeniden hayatın içine sokmak değer kazandırmak estetik bir eser haline dönüştürmek çabası enstrümantal sergisinin kurulmasını sağladı.

  Sanatçı Özgeçmişi

  Asaf Erdemli 2006-2007 döneminde Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden birincilikle mezun oldu.

  1998-2008 yıları arasın da profesyonel dans eğitmeni ve dansçı olarak stüdyo, tiyatro ve engelliler dans topluluğunda çalıştı.

  2008-2013 yıllarında Ford Otosan Dizayn Stüdyoda kil modelci olarak görev yaptıktan sonra, 2013 yılında Hidromek Dizayn Stüdyoda kil modelci ve stüdyo ekip lideri olarak halen çalışmaya devam etmektedir.

  2012’den beri özel atölyesinde heykel çalışmalarına devam eden Asaf Erdemli, bir çok karma sergide yer aldı, yurt için de ve yurt dışında bir çok kurum ve özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

  Galeri Soyut tarafından temsil edilen sanatçı, TÜYAP ARTİST 2016 Uluslararası Sanat Fuarında ve Art Ankara 2017 Çağdaş Sanat Fuarında yer aldı.

  Galeri Soyut

  Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Sok.
  82/A-B Çankaya Ankara, 06550
  +90 312 438 86 70
  www.galerisoyut.com.tr

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin