İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Atilla Galip Pınar Sergisi ÖZ

Atilla Galip Pınar Sergisi ÖZ

  Atilla Galip Pınar Sergisi ÖZ

  Galeri İlayda, 6 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında, Atilla Galip Pınar’ın ‘Öz / Essence’ adlı 4. kişisel sergisine ev sahipliği yapacak. Sanatçı, son bir yıl içerisinde ürettiği resimlerinden oluşan sergisinde, çoğunlukla kendi iç yolculuğunun ve varoluş sorgulamalarının yansımalarını izleyiciyle paylaşacak.

  Atilla Galip Pınar Sergisi ÖZ
  Avuntu, 90 x 140 cm, Tuval Üzeri Akrilik

  İnsan ve doğa ilişkisini temel alan, duygusal anlamda loş olarak tanımlanabilecek fakat bütünüyle pesimist olmayan bir yaklaşımın görüldüğü eserler, özellikle günümüz insanının maddeselliğe indirgenmiş genel bilinç düzeyine eleştiriler yöneltiyor. Sanatçıya göre, belki her dönemden daha karmaşık bir karanlığın içerisinde debelenen insanoğlu maddesellikle avunmakta, kısa ömrünü daha da anlamsızlaştırmaktadır. Kaosun, kısırdöngünün, kötülüğün alabildiğine hüküm sürdüğü günümüz dünyasında insanın yaşam dengesini sürdürebilmesi ise ancak öz-gerçekliğine doğru yönelmesiyle bir nebze mümkün olabilir. Fakat kişinin yapacağı bu yolculukta karşılaşacağı ‘şey’ muhtemelen beklediği saflıkta ve iyilikte olmayacaktır.

  Mistik bir yolculuğa davet ettiği anlaşılan çalışmaların özellikle sürrealist bir dili benimsemiş olması kendi içinde bir paradoks gibi gözükse de saflık beklentisine yapılan vurgu gerçeklik algımızı da sorgulamaya yol açacak gibi. Eserlerin tümü daha ayrıntılı değerlendirme yapmamıza olanak verecek.

  Galeri İlayda

  Hüsrev Gerede Cad. No: 37 Teşvikiye/İstanbul

  Tel: 0212 2279292

  Atilla Galip Pınar Sergisi ÖZ
  Hafıza, 135 x 90 cm, Tuval Üzeri Akrilik

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin