İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Ayşe Wilson Resim Sergisi Polaris

Ayşe Wilson Resim Sergisi Polaris

  Ayşe Wilson Resim Sergisi

  Polaris

  PG Art Gallery, 17 MAYIS – 17 HAZİRAN 2017

  Ayşe Wilson son sergisi ‘Polaris’te hafıza, gençlik ve kimlik konularını keşfetmeye ve onları eğlenceli bir şekilde harmanlayan bir anlatı aramaya devam ediyor. Monokromatik bir mercekle, eşzamanlı olarak hem geçmişe ulaşmanın hem de şimdiki anı yakalamanın yollarını ararken izleyiciyi ortak duygu ve arzularla birleştirmeye çalışıyor.

  İmgeler, sıradan ve fantezi arasındaki çakışmayı arayan evrensel temaların yanı sıra kişisel anları da gösteriyor. Wilson, bizi birbirine bağlayan hassas anları araştırıyor ve bizi sıradan ve olağandışı hayatlara yol açan günlük insanlar olarak tanımlıyor. Kimi zaman çilek yiyen kimi zaman bisikletiyle gezinirken UFO’ları izleyen figürleri, tüm bunları sorgulamamız için karşımızda duruyorlar.

  AYŞE WILSON

  New York’ta yaşayan ve çalışan sanatçı, İstanbul’da Pg Art Gallery ve New York’ta Geary Contemporary tarafından temsil edilmektedir. 1991’de Wellesley College’dan mezun olan Ayse Wilson, Floransa’da akademik eğitim aldı ve 2003 yılında New York Academy of Art’ta resim bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sonra Jeff Koons’un asistanı olarak birkaç yıl çalıştı ve büyük ölçekli fotogerçekçi işlerine yardımcı oldu. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçının çalışmaları, aynı zamanda pekçok uluslararası fuarda da izleyiciyle buluştu. Wilson’ın resimleri son olarak 6-9 Nisan 2017’de Dallas Art Fair’de sergilendi.

  Pg Art Gallery

  Çukurcuma Cad. No:40/1 Firüzağa, Beyoğlu / İstanbul
  Tel: 0212 252 80 00

  www.pgartgallery.com

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin