İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Camdaki Deniz ve Çizgilerle Zaman Sergisi

Camdaki Deniz ve Çizgilerle Zaman Sergisi

  Camdaki Deniz ve Çizgilerle Zaman Sergisi

  Schneidertempel Sanat Merkezi, 21 Mart – 15 Nisan

  Schneidertempel Sanat Merkezi, 21 Mart – 15 Nisan  2018 tarihleri arasında, Nilgün ve Oğuz Dicle’nin iki farklı sanat alanındaki eserlerini sanatseverler ile buluşturuyor. “Camdaki Deniz ve Çizgilerle Zaman” adını taşıyan sergide Nilgün Dicle, deniz ve çevre sorunlarını kendi uslübu ile yansıttığı cam heykelleriyle yer alırken, Oğuz Dicle zaman kavramını çeşitli boyutlarıyla ele alan karikatürleriyle izleyicilere görsel bir keyif yaşatmayı amaçlıyor.

  Nilgün Dicle
  Nilgün Dicle
  Nilgün Dicle

  Nilgün Dicle biyografi

  İzmirli seramik ve cam sanatçısı Nilgün Dicle, ilk seramik eğitimini İzmir Resim Heykel Müzesi’nde aldı. Ardından başta Tüzüm Kızılcan olmak üzere farklı hocalarla değişik atölyelerde çalışarak devam etti. Çok sayıda karma sergiye katıldı. İlk kişisel Seramik sergisini 13 Mart 2008 de İzmir Sanat Galerisinde açtı. Başta Kültür Bakanlığı Devlet Resim Heykel, Altın Testi Seramik, Turgut Pura Heykel yarışması olmak üzere 8 sergileme ödülü aldı.

  Cam eğitimine Profösör Lale Andiç ile başlayıp Cam Ocağı Vakfında Çek Sanatçı Frantisek Janak, Amerikalı sanatçı Julie Anne Denton ve Nejad Kavvas ile sürdürdü. İlk Kişisel Cam Sergisini Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Haluk Elbe Sanat Galerisinde açtı. Sanat eğitiminin ömür boyu olduğunu düşünen sanatçı yurtiçi-yurtdışı seminer, sempozyum ve workshoplar ile gelişimini sürdürmektedir.

  Eserleri çok sayıda katalog , koleksiyon ve Eskişehir Cam Müzesi’nde yer alan sanatçı çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

  Oğuz Dicle

  Oğuz Dicle biyografi

  Oğuz Dicle karikatüre 1977 yılında başladı. Karikatürcüler Derneği İzmir Şubesinde çok sayıda çizerle birlikte karma sergilerde ve basında çizgilerini sergiledi. Oyun Parklarında çamaşır ipinde bez karikatürler, Toplu ulaşım araçlarında halka açık karikatür sergileri gibi etkinliklerde yer aldı. Çizgilerini daha çok eğitim alanında, öğrenmeyi kolaylaştıran bir araç olarak kullanageldi.

  İçlerinde İş Bankası Karikatür İkincilik Ödülünün yer aldığı 6 yarışma ödülü var. İki kişisel sergi açmış olan Oğuz Dicle, karikatürü çizgi ile mizah sanatı olarak görüyor ve bu nedenle karikatürlerinde yazıya yer vermiyor. Ona göre karikatür görsel bir iletişim aracı ve insanı diğer canlılardan ayıran düşünebilme özelliğinin en karmaşık hali olan mizahı kullanması onu ayrıcalıklı kılıyor.

  SCHNEIDERTEMPEL SANAT MERKEZİ

  Adres: Felek Sk. N:1 Karaköy / İstanbul, Türkiye
  Telefon: 0212 249 01 50
  Faks: 0212 249 01 50

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin