İçeriğe geç

CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Cengiz Gücük Anılarım Düşlerim Rüyalarım Sergisi

Cengiz Gücük Anılarım Düşlerim Rüyalarım Sergisi

  Cengiz Gücük Anılarım Düşlerim Rüyalarım Sergisi

  Galeri FE 02 – 20 Mayıs 2017

  Galeri, fantastik realist eserler üreten Cengiz Gücük’ün 4 yıl aradan sonra gerçekleşecek ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

  Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunu, uzun yıllar Almanya’da yaşayıp üretmiş olan Cengiz Gücük orada kaldığı sürede gerçekleştirdiği bir çok müze ve galeri sergisinin yanında Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde “Genç Ressamlar Ödülü”ne layık görüldü.

  1972’de Avusturyalı “Fantastik Gerçekçilik” kurucusu Prof. Ernst Fuchs ile çalışmalar yapan sanatçı Türkiye’ye döndükten sonra aralarında Taksim Sanat Galerisi, Tolga Eti Sanat Galerisi, Tatbiki Sanat Galerisi, Vakko Sanat Galerisi, Vakıf Bank Sanat Galerisi, Niş Art Galeri ve en son Cemal Reşit Rey’de gerçekleşen kişisel sergisinden 4 yıl sonra yeniden, Anadolu yakası galerilerinden Galeri FE’de sanatseverlerle buluşuyor.

  Resimlerindeki sürrealist algılar, hafif şaşırtmacalar ve şakalar ile seyirciyi içine alacak, kullandığı bazı sembol ve simgelerle merak uyandıracak olan Cengiz Gücük’ün çini mürekkebi desenleri ve yağlıboya resimleri, açılış kokteyli 2 Mayıs Salı günü gerçekleşecek olan “Anılarım, Düşlerim, Rüyalarım” sergisiyle 20 Mayıs’a kadar Galeri FE’de görülebilir.

  Galeri FE

  Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. No 60/2 Daire 4 Çiftehavuzlar/Kadıköy

  T: 0216 368 03 78

  www.galerife.com