İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Dali nin Tabloları Satışta Artium Güz Müzayedesi

Dali nin Tabloları Satışta Artium Güz Müzayedesi

  Dali nin Tabloları

  Dali nin Tabloları Artium Güz Müzayedesi’nde satışa sunulacak. Türk ressamlarına ait 300 adet önemli tablo satışa sunulacak. Müzayedenin bir de sürprizi var: Sabancı Müzesi’nde sergisi olan sürrealist ressam Salvador Dali’ye ait olan 12 adet tablo.

  Artium Sanat Evi’nin geleneksel Güz Müzayedesi 16 Kasım Pazar günü saat 14.00’de Ortaköy Feriye Lokantası’nda gerçekleştirilecek. Sanatseverlerin ilgiyle beklediği müzayedede 300 civarında eser açık artırmaya girecek. Müzayedede Dali’nin dışında müzayedede açık artırmaya sunulacak diğer gözde koleksiyon, Türk ressamlarına ait 70 adet nü (çıplak) tablo olacak. Müzayedenin diğer ilgi çekici tabloları ise Halil Dikmen ve Eren-Bedri Rahmi Eyüboğlu Koleksiyonu’ndan değerli eserler Paris Ekolü olarak adlandırılan ve en hızlı değer kazanan Fikret Mualla, Avni Arbaş, Mübin Orhon, Selim Turan ve Hakkı Anlı tabloları da sanatseverlere sunulacak.

  Güz müzayedesinin en değerli parçaları 12 adet Salvador Dali tablosu olacak. Karton üzerine renkli gravür baskı tabloların açılış bedeli 6 bin Euro olarak belirlendi. Dali tablolarının tümü uluslar arası resim otoritesi J.P. Schneider imzalı sertifika ile açık artırmaya giriyor. Ayrıca Dali’ye ait 15 adet Limoges porselen tabak açık artırmaya girmeden satışa sunulacak.

  Nuri İyem, Cemal Tollu, Leyla Gamsız, Avni Arbaş, Komet, Zeki Faik İzer, Hikmet Onat imzalı 70 adet ünlü Türk ressamının çok özel Nü tabloları ise müzayedenin bir başka gözdesi. Nü tablolar açık artırmaya çıkarken, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun içinde kendi portresinin de çift yüzlü dev Nü tablosu da teklif usulü satışa çıkacak.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin