İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Esin Tekin Kağnıcı Resim Sergisi

Esin Tekin Kağnıcı Resim Sergisi

  Esin Tekin Kağnıcı Resim Sergisi.

  ZAMAN’SIZ

  Schneidertempel Sanat Merkezi, 03 – 21 Mayıs 2017

  Sanatçının mimarlık eğitiminin içeriğinde yer alan plastik sanatlar ( resim, heykel, gravür, vb.) ve üç boyutlu çizim teknikleri dersleri akademik anlamda resim çalışmalarının zeminini oluşturur. İstanbul’dan sonra yaşamayı seçtiği Bodrum yıllarında ressam Suat Yurtalan‘ın atölyesinde dört yıl yoğun bir şekilde çalışarak mimarlık alt yapısını resim eğitimiyle harmanlamıştır.

  Farklı ressamların workshoplarında ve katıldığı karma sergilerde dikkatleri çekmeyi başarmıştır. İstanbul’a döndükten sonra Mimar Sinan Üniversitesi hocalarından ressam Atilla Tos’un atölyesinde çalışmalarına devam etmiştir. Tutkuyla resim yapan Esin Tekin Kağnıcı, ilk kişisel sergisini 2013 yılında ZAMAN’LA ismi ile İstanbul’da açmıştır.

  ZAMAN’SIZ ismini verdiği ikinci sergisi ise 3 – 21 Mayıs tarihleri arasında SCHNEIDERTEMPEL SANAT MERKEZİ’NDE yer alacaktır. Mimar ve ressam olan sanatçının resimlerinde zaman, mekan kavramları renk soyutlamalarının içinde yer alarak izleyenlerin kendi farklı iç dünyalarında gezinmelerine yardımcı olmaktadır.

  ÖZGEÇMİŞ

  1959 Osmaniye doğumlu, İlk ve orta öğretimini İstanbul’da , tamamladı. 1976 yılında Atatürk Kız Lisesini bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden 1981 yılında mezun oldu. İstanbul’da ve sonrasında, 1987 – 2001 yılları arasında, Bodrum’da yaşadı. Bu süre içerisinde mimarlığın yanı sıra resim çalışmalarını da yürüttü. İstanbul’da çeşitli projelerde çalışırken resimle ilgilenmeye devam etti. Bodrum ve İstanbul’da karma sergilere katıldı ve 2013 yılında kişisel sergisini açtı. Halen İstanbul’da yaşamakta ve çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk sahibidir.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin