İçeriğe geç

CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Francisco Goya Tablosu 7.9 Milyon Dolar’a Satıldı

Francisco Goya Tablosu 7.9 Milyon Dolar’a Satıldı

  Francisco Goya Tablosu 7.9 Milyon Dolar’a Satıldı

  Francisco Goya Tablosu 7.9 Milyon Dolar’a Satıldı. İspanyol ressam Francisco Goya’nın 130 yıldır kayıp olduğu sanılan 3 resmi, İsviçre’de özel bir koleksiyonda bulunmasıyla açık artırmada 7.9 milyon dolara satıldı. Londra’daki Christie’s Müzayede Evi tarafından satılan çizimlerin, Goya’nın özel albümlerinden çıktığı ve en son 1877’de Paris’te yapılan bir satışta yer aldığı belirtildi.

  Francisco Goya Tablosu

  Francis Goya Cadıların Uçuşu

  İsviçre’deki bir özel koleksiyonda bulunduğu belirtilen resimlerin, bugüne dek hiç çerçevelenmediği ve ışığa maruz bırakılmadığı için “olağanüstü” durumda olduğu kaydedildi. Sanatçının, “Cadılar ve Kadınlar” olarak adlandırılan D albümündeki “Down They Come” adlı resminde, boşlukta uçan ve birbirleriyle kavga eden dört kadın yer alıyor. Bu resim, açık artırmada 4,5 milyon dolara satılarak, Goya’nın kağıt üzerindeki eserlerine verilen en yüksek fiyata ulaştı.

  Dua eden bir adamın tasvir edildiği “Repentance” adlı resim 1,9 milyon dolardan alıcı buldu. “The Constable Lampinos Stitched Inside a Dead Horse” resmi ise 1,5 milyon dolardan satıldı. Daha çok portre tasarımlarıyla ünlü olan ve imza attığı yeniliklerle sanat dünyasını yönlendiren Francisco Goya, modern sanatın ilk adımı olarak görülüyor.Gelecek kuşaklarda başlıca Claude Monet ve Pablo Picasso, Goya’nın stilini benimsedi.