İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Halime Yurdagül Sergisi Journey

Halime Yurdagül Sergisi Journey

  Halime Yurdagül Sergisi Journey

  HLS Gallery Londra, 20 – 27 MAYIS 2017

  Çalışmalarını ve yaşamını Londra’da sürdüren Halime Yurdagül, son yapıtlarından oluşan sergisinde, dünyanın çeşitli yerlerindeki insanların yüzyıllar boyunca geliştirdikleri uygarlıkların öyküsünü günümüzde yeniden yorumlayıp, izleyiciyi dünya tarihinde bir yolculuğa çıkartmayı hedefliyor. Denizcilik tarihinde derin izler bırakmış, kartograf ve deniz bilgini olan Piri Reis ile keşifçi Christopher Columbus sanatçınının bu serisine ve yolculuğuna ilham kaynağı olmuştur.

  Çalışmalarında yer alan, tarihte iz bırakmış medeniyetler sahnelerinde sanatçı kendisini beslerken diğer yandan ileyicinin anılarını canlı tutmayı amaçlamıştır. Qube Open Art Show’da sergilenen iki resmi için Geleceğin Yeteneği ödülüne layık görülen, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nden mezun olan sanatçı, öğrenciliği sırasında da Turkcell’in düzenlediği sanat yarışmasına katılmış ve çalışmaları Turkcell Koleksiyonunda sergilemek üzere seçilmiştir.

  Ayrıca, ilk çalışmaları TRT tarafından düzenlenen etkinliklerde çok başarılı olmuştur. Ödül kazanan eserler çeşitli galerilerde ülke çapında sergilenmiştir. Çalışmaları Olimpiyatlar yarışmasında ayrıca listelenmiş ve ‘Olimpiyat Evi’ etkinliğinde sergilenmiştir.

  Sanatsal üretiminde farklı renk, desen, doku, perspektif ve teknik kullanımı eğiliminde olan sanatçı Saint Martins College ve Princess Foundation gibi kurumlarda aldığı eğitimler ile de sanatsal keşiflerine devam etmektedir.

  Mysterious of History, 142 x 112 cm

  Journey, 102 x 75 cm

  HLS GALLERY

  Head Office: 151 Hornsey Road, London N7 6DU

  Gallery Space: 55 Stoke Newington High Street, London, N16 8EL

  Web: www.hlsgallery.com

  T: +44 20 3745 6175, T: +44 20 7683 2915

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin