İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Malik Bulut Heykel Sergisi Şavk Galeri Selvin’de

Malik Bulut Heykel Sergisi Şavk Galeri Selvin’de

  Malik Bulut Heykel Sergisi Şavk

  Galeri Selvin, 6 Şubat – 3 Mart 2013

  Eserlerinde mermerin sınırlarında dolaşan ve taşın hareketliliğini yakalamaya çalışan heykeltıraş Malik Bulut, bu kez mermerin ışıkla olan ilişkisine odaklanıyor ve taşın geçirgenliğini kullanarak şavkla dolduruyor heykellerini. Sanatçı 12. kişisel sergisinde yer alan heykelleriyle hem mermeri 1000 yıllık uykusundan uyandırıyor hem de yonttuğu uyuyan yüzlerde ve mistik figürlerde geçmişe, belleğe ve hatıraya ışık tutuyor.

  1974 yılında Silifke’de doğan sanatçı, 2000 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. 2000 – 2004 yılları arasında, heykeltıraş Mehmet Aksoy’a asistanlık yaptı. 2004 yılından bu yana çalışmalarını artık İstanbul’da kendi atölyesinde sürdürüyor. 1999 Çukurova Üniversitesi Heykel Yarışması 1.lik Ödülü, 2009 Ege Art Heykel Çalıştay Ödülüne sahiptir. Anadolu’nun bir çok şehrinde Uluslararası heykel sempozyumu kapsamında yapmış olduğu mermer heykelleri kamusal alanda sürekli olarak sergilenmektedir

  6 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında Malik Bulut’un eserlerinden oluşan “ŞAVK” isimli heykel sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

  Malik Bulut Kompozisyon 01

  Kompozisyon 01

  Malik Bulut Kompozisyon 03

  Kompozisyon 03

  Malik Bulut Kompozisyon 04

  Kompozisyon 04

  Galeri Selvin

  Arnavutköy Dere Sok. No:3

  Arnavutköy,Beşiktaş/İstanbul

  Tel: 212.263 74 81

  www.galeriselvin.com

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin